Щоб заповнити дефіцит кадрів уже в вересні їм пропонували зарплати на рівні директорів туристичних агентств

Кухарі очолили список найбільш затребуваних співробітників в туристичній та ресторанній сферах. Суміжні професії, в числі яких персонал кухні, офіціанти та бармени також переживають підйом, а ось гіди та екскурсоводи - навпаки.

При цьому в самій галузі, поточними вакансіями вдається перекрити тільки 68% від загального попиту на роботу серед претендентів.

В цілому по категорії "туризм, готелі, ресторани" конкурс на одне робоче місце зараз становить в середньому 1,5 людини. Частіше за інших тут шукають:

  • кухарів - 24% всіх вакансій;
  • персонал кухні - 19%;
  • офіціантів/барменів - 12%.

Попит у рази менший, але все ж таки присутній і на управлінців в ресторанній сфері, в сфері обслуговування гостей при розміщенні, кейтерінг, бронювання та продажу турпослуг.

Мінімум пропозицій залишилося для хостес, організаторів конференцій, фахівців з оформлення віз, а пошук екскурсоводів та гідів і зовсім значно просів - там зосереджено всього 0,3% вакансій галузі.

Зарплатні пропозиції по сфері безпосередньо залежать від рівня затребуваності конкретного фахівця роботодавцями, його професійних навичок, досвіду роботи і регіону. В середньому оклади тут становлять приблизно 14 000 грн, але можна знайти як варіанти 35 000 грн, так і на рівні 7 000 грн. Новачкам без досвіду і навичок найчастіше готові платити по 11 000 грн. 

Найбільш високі зарплати у кухарів. В середньому їм готові платити 26 400 грн, що всього на 600 грн нижче рівня зарплат управлінців в туристичному бізнесі.

Так, у вересні саме кухарі стали найбільш затребуваною у роботодавців спеціальністю в туристичній та ресторанній сферах. Але варто врахувати, що кількість вакансій, оплата і перелік обов'язків тут сильно залежать від регіону.

"Якщо подивитися на відкриті вакансії для цих фахівців, ми побачимо, що операційний директор турмережі в Києві з досвідом роботи від трьох років і знанням мов може розраховувати на оклад від 80 000 грн, в той час як провідний фахівець в турагентство в Дрогобичі може претендувати на суму до 15 000 грн ", - коментує виконавчий директор grc.ua Катерина Окунська.

На даний момент саме Київ залишається лідером за кількістю пропозицій щодо роботи в категорії "туризм, готелі і ресторани" і зосередив у себе близько 22,5% всіх вакансій по сфері.

Таким чином шукати високооплачувані робочі місця по цій сфері доведеться саме в столиці і великих обласних містах, таких як Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Запоріжжя.

Хоча офіціантам і працівникам кухні знайти підходящу роботу в сезон вийде і в туристичних регіонах, куди їдуть відпочиваючі. Зарплатні пропозиції для них варіюються від 11 400 до 12 800.

 

Джерело: ubr.ua