За одного працівника без документів роботодавцям доведеться заплатити 60 тис. грн

Цього року Державна служба України з питань праці планує провести 21 150 перевірок на підприємствах, що в два рази більше в порівнянні з 2020-м - 10 429 рейдів, свідчать дані платформи "Опендатабот".

При цьому в минулому році інспектори фіксували порушення стосовно працівників на 28% підприємств, а в поточному - на 31%.

За словами адвоката Ангеліни Климчук, в більшості випадків інспектори в ході перевірок звертають увагу на факти незадекларованої праці.

Якщо перевіряючий знаходить такі порушення, то роботодавці з першої і третьої груп спрощеної системи оподаткування отримують попередження. Іншим суб'єктам передбачений штраф в розмірі 10 мінімальних зарплат - 60 тис. грн за кожного працівника.

За повторне порушення загрожує покарання на рівні 30 мінімальних зарплат, або 180 тис. грн. Це є максимальним штрафом за одного працівника без документів.

Інспектори праці нараховують штрафи в таких випадках:

  • за недопущення до проведення перевірки;
  • за створення перешкод під час проведення;
  • при виявленні незадекларованого праці - немає трудового договору, не повідомили про наймання в Державну фіскальну службу, не сплатили податки.

З усіх інших порушень інспектор складає припис, і якщо компанія усуває неточності, то її не залучають до відповідальності.

Як зазначив заступник голови Держпраці Ігор Дегнера, сума нарахованих і сплачених штрафів "істотно відрізняється".

У 2019 інспектори нарахували 1,618 млрд грн штрафів, з яких було сплачено 57,6 млн грн. У минулому році з 314,6 млн грн порушники погасили 34,1 млн грн, а з початку 2021-го нарахована сума склала 99,4 млн грн, а сплачена - 23,1 млн грн.

Нагадаємо, за перші два тижні липня в Україні офіційно працевлаштувалися 159 тис. чоловік. За день до старту кампанії з виявлення "тіньової" зайнятості, 30 червня, було оформлено рекордна кількість громадян - 63 тис.

 

Джерело: ubr.ua