Експериментують зі скороченим робочим тижнем в Іспанії, Німеччині, Франції та Румунії.

Берлінська ІТ-компанія минулої весни перевела персонал на скорочений робочий тиждень. Експеримент виявився вдалим, адже обсяг продажів збільшився.

Чи можливий чотириденний робочий тиждень в Україні?

На один день менше за ті ж гроші! У світі скорочують робочий тиждень до чотирьох днів. Жителі столиці відповіли, скільки днів на тиждень хотіли б працювати?

"Чотири. Тому що найбільш плідно", "я взагалі працювати не хочу", "три дні робочих, я думаю, було б оптимально", "п'ять нормально", "ну якщо відпочиваєш, то потрібно гроші витрачати".

Чотири з половиною дні на тиждень в компанії з продажу техніки кілька років працював Сергій Марченко.

"У п'ятницю ми йшли з роботи о 2:00 дня. І виходило, що у нас такі розширені вихідні", – говорить експерт ринку праці Сергій Марченко. Каже: навіть скорочена п'ятниця дозволяла повноцінно відволіктися і відпочити, а новий трудовий тиждень був більш продуктивним. "Коли ти працюєш не руками, а головою, то голова повинна бути свіжою. А коли голова свіжа, ти будеш ефективним", – додає Сергій.

Втім, українські компанії поки не пропонують вакансії зі скороченим робочим тижнем. Тому що немає сенсу, пояснює експерт: конкуренція на ринку праці висока, тому додаткових стимулів не потрібно.

"В Україні, навпаки, вважається, що чим більше ти працюєш, тим більше ти лояльний до компанії і це значно більше заохочується", – розповідає Сергій Марченко.

Заохочують додатковим вихідним в Іспанії. Там схожий експеримент триває не один рік.

"З провінції Андалусії тільки одна фірма відзвітувала вже в річних результатах. Поліпшилася продуктивність і піднялася мотивація працівників, а також зменшилася кількість прогулів", – говорить мешканка Іспанії Ольга Норріс-Коваленко.

На початку цього року влада країни виділила 50 млн євро на пілотний проєкт. За ним роботодавці можуть зменшити кількість робочих годин до тридцяти двох на тиждень.

Експериментують зі скороченим робочим тижнем і на деяких підприємствах Німеччини, Франції та Румунії.

Раніше ми писали, що експерти по всьому світу відзначають, що чотириденний робочий тиждень тільки посилить нерівність.

Джерело: economics.segodnya.ua