Короткострокове працевлаштування пов'язано з низьким рівнем посад для заробітчан

Близько половини українців (47%) працюють у Польщі максимум по три місяці, а близько третини (30%) - приїжджають на період від 3 до 6 місяців. Ще 14% трудяться в сусідній країні до року, і тільки 4% - знаходяться довше.

Крім того, 71% громадян не їздили до Польщі протягом останнього року, а 65% планують знову приїхати сюди на роботу.

"Наслідком короткострокової і кругової моделі міграції є низький рівень працевлаштування працівників з України. Можливість легальної роботи тільки на півроку означає, що багатьом компаніям невигідно інвестувати в підготовку персоналу зі Сходу на вищі посади", - розповів глава компанії Кшиштоф Інгльот.

При цьому, за його словами, спостерігається постійне зростання. У 2019 спеціалізовані посади займали 4% заробітчан, а в поточному році - таких уже понад 12%.

До того ж проект "Польська міграційна політика - напрямки діяльності 2021-2022" розрахований на усунення дефіциту на ринку праці із значним залученням висококваліфікованих іноземців.

Заплановано залучення працівників з інших країн на дефіцитні посади, в тому числі в медустанови. Також передбачено нарощування числа іноземців, які навчаються на технічних і IТ-факультетах.

"Це дуже гарний напрямок змін, тим більше, що працівники з України часто працюють в Польщі нижче свого рівня освіти і кваліфікації ", - додав глава компанії.

Дослідження показало, що половина респондентів мають вищу освіту, з них 71% в Польщі займають нижчі посади. При цьому кожен п'ятий працює в сфері послуг, а 5% виконують розумову працю, і менш ніж 1% займають управлінські посади.

 

Джерело: ubr.ua