В Україні кожен третій виступає проти "ковід"-вакцинації. Це посилить дефіцит на ринку праці в Україні, тож роботодавці вже збільшують зарплати

Обов'язкова вакцинація, встановлена  МОЗ для окремих професій, стане бар'єром для 41% українців. При цьому 35% громадян виступають категорично проти Covid-щеплень. Це може сформувати дефіцит на ринку праці та посилити безробіття, повідомляє платформа OLX Робота.

За даними опитування, кожен п'ятий українець повністю вакцинований, 18% респондентів ще планують зробити щеплення, а 19% ще не визначилися. Такі результати дають підстави прогнозувати дефіцит робочих фахівців в Україні з урахуванням можливого масового усунення працівників від роботи.

Загалом в Україні вакцинація як обов'язкова умова стане бар'єром для 4 з 10 робочих фахівців. Найбільшою проблемою це буде для мешканців Одеської області.

Зміни у роботі після запровадження обов'язкової вакцинації вже відчули 43% працюючих українців. В областях, де з 18 жовтня діє "червона" зона, цей показник значно вищий: у Херсонській області – 57% працівників, у Запорізькій – 58%, у Дніпропетровській – 48% та в Одеській – 46%.

У той же час роботодавці готові піднімати зарплати "дефіцитним" працівникам – тим, хто контактує з людьми на постійній основі. Саме вони можуть потрапити до розширеного списку МОЗ найближчим часом.

У жовтні зарплати потрібних робочих фахівців в Україні зросли порівняно з початком 2021 року:

  • продавці – 10700 грн/міс., +16% за півроку;
  • водії – 20 000 грн., +8%;
  • вантажники – 12450 грн, +25%;
  • різноробочі – 12 500 грн., +14%;
  • кухарі – 13 500 грн., +11%.

За даними аналітиків, на 22 жовтня повністю вакциновано 16,5% населення України.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я має намір розширити перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов'язковій вакцинації. Окрім співробітників освітньої галузі, до списку увійдуть соцпрацівники та співробітники держпідприємств.

 

Джерело: ubr.ua