Західні компанії складають попереджувальні плани щодо збереження бізнесів та фахівців через можливе вторгнення РФ. Співробітникам дозволяють покинути країну і зараз, але власним коштом

Незважаючи на запевнення президента та уряду про те, що в країні все під контролем, і що на тлі можливого вторгнення панікувати не варто, бізнес все ж таки вирішив підготуватися і до іншого сценарію розвитку подій.

З урахуванням досвіду 2014 року частина західних компаній взялися за розробку різноманітних регламентів на випадок війни, які включають евакуацію працівників до західних регіонів України або за кордон. Проте є й сміливці, які планують працювати на батьківщині за будь-яких обставин.

Сіяти паніку не хочуть, але готуються

Серед тих, хто відчув втрати у зв'язку із збройним конфліктом на Донбасі та анексією Криму, був, крім інших, великий французький ритейлер Ашан. У цих регіонах мережа втратила свої магазини, що коштувало їй три чверті від вкладених грошей у кожен із них (понад 4 млн євро).

Можливі сценарії своїх дій у разі вторгнення в Україну російських військ цього року там коментувати поки що відмовилися, не бажаючи "сіяти зайву паніку".

Проте джерело в мережі повідомило UBR.ua, що більшість питань безпеки вже розглядалися на нарадах і попередні рішення прийняті. Таким чином цього разу там хочуть передбачити та відреагувати на будь-який розвиток ситуації.

Згідно з нещодавно проведеним дослідженням Європейської бізнес-асоціації, 45% опитаних ними компаній продовжать працювати на території України навіть у разі вторгнення РФ. А ось 17% розглядають можливість переїзду в західні регіони, і ще 10% думають зробити так у разі найгіршого сценарію.

Вже замовляють транспорт

У тому, що плани компаній, які наважилися на релокейт – серйозні, підтверджують у столичній логістичній компанії Transflot. Вони опинилися серед перших, хто відчув попит на трансфер великими автобусами зі східних регіонів України до західних, а також Польщі.

"Вже не тільки [є попит] зі східних областей, а й з Києва теж. Поки що це прорахунки, тендери, але, проте, таких прорахунків багато. Минулої осені вже була така хвиля запитів від харківських компаній – тоді теж велике угруповання військ стояла на кордоні близько до Харкова", – розповів UBR.ua директор компанії Віктор Федосюк.

У цьому випадку він переконаний, що вибирати потрібно не дешевого, а надійного перевізника. А от якщо буде паніка, то автобусники все одно вивозитимуть саме тих, хто заплатить більше. Серед клієнтів компанії – іноземці із дипломатичних та міжнародних організацій, які частково залишили територію України раніше, а також IT-компанії.

Джерело: ubr.ua