Ковід-тенденція на ринку праці набирає обертів. Ініціаторами в більшості випадків є потенційні співробітники

Здобувачі роботи почали вказувати в своїх резюме наявність щеплень або антитіл до Covid-19. Це може послужити перевагою при розгляді окремих кандидатів. У той же час вимагати наявність щеплення роботодавцям заборонено законодавством.

Про сучасні пандемійні тенденції на ринку праці розповіла керівник відділу Executive Search сервісу по підбору персоналу grc.ua Лариса Оніпко.

Часто роботодавці звертають увагу на інформацію про наявність щеплення або антитіл внаслідок видужання після хвороби при особистих зустрічах з претендентом. В цілому ж подібних офіційних вимог немає і бути не може.

"Сьогодні з боку здобувачів це не більше, ніж прояв свого бажання показати, що вони фізично здорові і готові прямо зараз виходити на роботу, роблячи це своєю конкурентною перевагою в порівнянні з іншими претендентами", - прокоментувала Оніпко.

Проте, вже зараз є ряд професій, куди без довідки про вакцинацію або перенесеної хвороби просто не візьмуть. Серед них експерти виділяють наступні сфери:

  • транспортна (зокрема, водії);
  • робота з дітьми (вожаті та вихователі для роботи в таборах);
  • робота в сім'ях (наприклад, кухарі).

У той же час великий бізнес, навпаки, як правило, сам стежить за здоров'ям своїх співробітників. Такі компанії оплачують ПЛР-тести, а в деяких випадках навіть проводять вакцинацію.

При цьому варто пам'ятати, що в так званій зоні ризику знаходяться, перш за все, медики та соціальні працівники, в тому числі педагоги. А також - представники служби побуту, тобто ріелтори або працівники магазинів.

 

Джерело: ubr.ua