Система вищої освіти не задовольняє попит на ринку.

У 2024 року диплом бакалавра отримають більше 20 тис. українських студентів ІТ-спеціальностей. У порівнянні з показниками минулого року кількість збільшиться на 23%. Про це свідчить дослідження Офісу ефективного регулювання (BRDO). Одночасно щорічний попит на нових ІТ-фахівців складає 30-50 тис. Притому, що диплом бакалавра отримують 16,2 тис. осіб.

"Система формальної вищої освіти поки що не задовольняє попит ринку на IT-фахівців і, очевидно, не зможе цього досягти в майбутньому", - зазначив керівник сектора ІСТ BRDO Ігор Самоходський.

Також протягом п'яти років спостерігається тенденція до скорочення держзамовлення на айтішників-бакалаврів, але деяке зростання сталося в минулому році. Надалі на кількість випускників буде впливати демографічна ситуація і частка абітурієнтів на ІТ-спеціальності. Одночасно експерти розробили три сценарії, за якими їх число може змінюватися:

  • Динамічне зростання - число абітурієнтів буде збільшуватися поточними темпами - до 16,1% у 2026-му. Відповідно, вже в 2030 році вузи закінчать 37,4 тис. нових фахівців.
  • Стримане зростання - частка поступаючих залишиться на тому ж рівні, що і зараз - 12%. В такому випадку в 2030-м випускниками стануть 27,8 тис. айтішників. У цьому сценарії зростання досягається за рахунок демографічних змін.
  • Уповільнений ріст - кількість абітурієнтів поступово зменшиться до 10% в 2026-му, а в 2030 році дипломи отримають 23,2 тис. нових ІТ-фахівців.

Джерело: recruiting.net.ua