Що таке професійний рекрутинг і для чого він потрібен?


Мета будь-якого бізнесу – це отримання прибутку та покращення життя людей, адже на роботі ми проводимо величезну частину свого життя, тому робота, безперечно, повинна приносити задоволення, професійний ріст, матеріальний достаток та саме ті позитивні моменти, які важливі для конкретної особи. Крім того, важливим є аспект принесення користі іншим та той рівень взаємодії з колегами, коли, знаходячи спільну мову та будучи на одній хвилі, професіонали своєї справи та представники різних спеціальностей, працюючи разом, примножують успіхи та здобутки один одного. Такий результат вартий затраченого часу та професійного підбору персоналу, адже саме такий підхід гарантує швидку спрацьованість та успіх роботи організації.

Що представляє собою рекрутинг від професіоналів своєї справи та чому варто залучати до даної роботи професіонала, а не кадрового співробітника – в тематичному огляді від VIP HR.

Амбасадор Вашої компанії

Професійний рекрутер – це не просто працівник відділу кадрів, або інструмент для передачі інформації від керівництва до потенційного кандидата, справжній рекрутер – є повноцінний партнер компанії, мета якого полягає в тому, щоб організувати зустріч ідеального кандидата з певним набором вмінь та навичок, та ідеального проєкту, що разом працюватимуть ще краще та ефективніше.

Будучи представником бренду, спеціаліст з рекрутингу повинен чітко розуміти як мету, так і місію проєкту, тобто:

  • На якому етапі зараз перебуває конкретний проєкт, що цьому передувало та які перспективи розвитку
  • Напрям руху проєкту
  • Чи потрібна йому більша кількість співробітників
  • Вектор розробки
  • Які технології задіяні та чому саме вони
  • Які процеси відбувають як в робочому процесі, так і в колективі

Розуміння даних питань (і не тільки їх) та бачення й розуміння того, які вимоги висуваються до кандидата є чи не найвпливовішим інструментом на рівень заробітку компанії, а ще це могутній засіб мотивації рекрутера, набагато більший ніж грошова винагорода, адже кожний успішний проєкт – це ще одна ланка нетворкінгу профі, що обов’язково спрацює в майбутньому на користь ще одного успішного проєкту.

Комунікація як основа побудови професійних відносин

Будь-яке спілкування на професійній основі починається з ділової переписки, що, наче лакмусовий папірець, одразу видає як рекрутера, так і кандидата з головою, тому важливо не тільки звертати увагу да даний аспект, але і ретельно його опрацьовувати. Крім офіційної переписки, вкрай важливими є такі якості:

  1. Грамотне ведення діалогу з кандидатами
  2. Вміти правильно представляти інформацію про компанію
  3. Лаконічно та точно відповідати на питання кандидата
  4. Вміння працювати з запереченнями

Дані поради є основними та загальними, їхня суть полягає в тому, щоб вміти висловлювати думки чітко та зрозуміло для кандидата, кожна думка має бути структурованою, без багатослівності та спотворення даних, адже наша мета – не лише успішно та швидко закрити вакансію, але й продовжувати діалог з потенційним клієнтом.

VIP HR: не просто ейчар

Займаючись професійним підбором персоналу для компаній різного спрямування, ми також відмітили тенденцію та стали працювати в сфері надання послуг консалтингу, адже не завжди для росту компанії насправді потрібні нові співробітники, дуже часто мінімальні внутрішні перестановки дають можливість значних змін. Крім того, важливу роль грають внутрішні відносини в команді, і тут також менеджер не завжди має достатньо досвіду та часу для ідентифікації та вирішення цих питань. Маючи в арсеналі команди Віп Ейчар Україна професіоналів різних сфер діяльності та областей знань, ми досить успішно долаємо такі моменти, а також проводимо консультування та навчання для менеджерів з попередження та уникнення даних процесів, які є цілком нормальними та закономірними, проте можуть нанести непоправної шкоди як колективу, так і успішності компанії.