Рекрутинг у 2024 році: на що звернути увагу і до чого готуватись?


Криза 2023 торкнулася всіх сфер життя, і процесів найму вона також не оминула, після застійного ковідного періоду ринок праці змінив обличчя кардинально, і спеціалісти стверджують, що стабілізація даних процесів займе ще 3-4 роки. Тобто просто перечекати цей непростий час не вийде, тим більше, що життя продовжується, а, отже потребує розвитку, інвестицій, і активної професійної діяльності. Яким буде рекрутинг персоналу в 2024-му році – розповідає спеціаліст компанії VIP HR, лідера з хедхантингу та пошуку персоналу в Україні.

Рескіллінг: розширюємо навички та кваліфікацію в рамках своєї професії

І дана вимога стосується навіть спеціалістів ейчар, ми вже це відчули на собі, коли компанія-замовник послуг прагне скоротити час на пошук спеціалістів різного профілю, тому заохочує одного спеціаліста HR удосконалювати навички надання додаткових послуг. Наприклад, не тільки підбір персоналу, але й подальша адаптація нових кадрів, або ж консультування топ-менеджерів з приводу організації роботи та навчання співробітників тощо.

Тобто, розширюючи спектр своїх вмінь, ми стаємо потенційно більш цінними як для існуючого, так і для майбутнього роботодавця.

Що стосується керівників компаній, на фоні кризи, краще не шукати нові кадри, а вже зараз інвестувати в навчання талановитих та успішних співробітників, аби в разу потреби вони могли замінити одного з членів команди.

Тренди сучасного ринку праці в Україні

За даними VIP HR, найбільш типові тенденції сучасного ринку виглядають так:

  1. Зріст попиту на співробітників-універсалів, як правило, цікавить не тільки кількість навичок та досвіду, а такі якості як: стресостійкість, здатність ефективно співпрацювати будь з ким, за будь-яких обставин, в будь-якому місці, в тому числі онлайн, вміння використовувати робочий час по максимуму, таймбілдінг, ефективне планування
  2. Віддалена робота як повноцінна заміна роботі в офісі
  3. Збільшення кількості жінок-кандидатів на позиції, що раніше вважалися чоловічими
  4. Зростання очікувань щодо заробітної плати в противагу зниження доходів компаній
  5. Зростання навантаження на співробітників, збільшення випадків вигорання на роботі
  6. Незбалансованість ринку праці та кількості і якості кандидатів
  7. Відмова від інвестування в навчання співробітників з метою підвищення кваліфікації
  8. Велика кількість вимушених звільнень, наслідком чого є зниження серед співробітників залученості, зацікавленості в роботі та бажання вчитися

Що варто враховувати керівникам і тімлідам в новому сезоні?

Взявши на озброєння перераховані чинники, аби не втратити персонал та гарантувати собі планомірний розвиток компанії, варто приділити увагу таким ключовим моментам:

  • Втілювати роботу зі стресовими та іншими негативними станами
  • Пошук нових методів навчання, орієнтованих на творчий підхід та позитивізм
  • Розвиток навичок роботи у стані невизначеності
  • Найм персоналу під певний проект
  • Діджиталізація та комп’ютеризація виробництва та автоматизація процесів як профілактика рутинності праці

Для більш легкої імплементації даних принципів ми рекомендуємо не нехтувати аудитом персоналу, адже якісний аналіз допоможе передивитися чимало моментів, які стали буденними, в нових сторін розкрити персонал, топів та потенціал команди. Також важливою є інтеграція та зв’язок кожного проекту і кожної навіть найменшої задачі із місією і стратегією компанії. Обов’язково треба мати план дій на найближчий час при будь-якому сценарію розвитку зовнішніх факторів.