Переваги підбору персоналу влітку


 

Більшість претендентів дотримуються помилкової думки, що пошук роботи в літній сезон – це марна справа, яка не принесе очікуваних результатів. Пояснити таку думку можна тим, що керівництво та основний персонал перебувають у відпустці, а тому HR-спеціалісти не надають свої послуги та не займаються підбором нових співробітників на посаду. Тому найкраще відпочити та розпочати пошуки роботи восени, коли кадровий ринок трохи «оживе».

Розвінчуємо міфи

Думка, що процес пошуку роботи влітку не принесе жодних плодів, є актуальною не тільки для претендентів, а й для деяких роботодавців. У результаті вони створюють один одному небажані труднощі. Тому для літнього сезону часто відзначають характерну тривалість процесу працевлаштування: починаючи з першої співбесіди до моменту виходу на роботу, часто проходить більше 1 місяця. Проте досвідчені ейчар-спеціалісти стверджують, що саме літо є найсприятливішим періодом для пошуку нових можливостей.

Адже літній ринок праці нічим не відрізняється від осіннього, зимового чи весняного. Навпаки, саме влітку відкривається безліч нових вакансій у таких сферах, як торгівля, туризм, сфера обслуговування та інше. Влітку можна спробувати себе в новій сфері діяльності, відшукати тимчасову роботу або попрацювати замість штатного співробітника, який перебуває у відпустці.

Переваги літнього пошуку роботи

HR-спеціалісти стверджують, що найсприятливіший період для рекрутингу – це з кінця травня до початку вересня. У цей період часто відсутні жорсткі вимоги до кандидатів через те, що закрити «гарячу» вакансію в період активних відпусток набагато складніше.

Пошук персоналу в літній сезон має кілька суттєвих переваг:

  • У цей період набагато менша конкуренція на різні пропозиції від потенційних роботодавців.
  • У теплу пору року зростає потреба у спеціалістах у таких сферах, як: туризм, транспортні послуги, будівельно-ремонтні роботи, санаторно-курортна галузь, телекомунікації, річковий та морський флот, продаж та встановлення кліматичного обладнання та багато іншого.
  • Влітку набагато простіше себе продати з погляду іміджу: сприятливі погодні умови дозволяють претенденту вигідно показати себе на співбесіді, дотримуючись вказаного дрес-коду.

Надаючи послуги консалтингу, ейчар-спеціалісти дозволяють здобувачам відшукати влітку не лише сезонну, а й офісну роботу.

Корисні поради для претендентів

Розібравшись з тим, чому літній рекрутинг називається дуже результативним, необхідно виділити кілька корисних порад для претендентів від ейчар-спеціалістів:

  1. Потрібно прискоритися. Восени ринок кандидатів буде переповнений, а тому процес пошуку роботи слід розпочинати заздалегідь. Влітку можна відвідати різні співбесіди, познайомитися з новими роботодавцями, дізнатися про актуальні вакансії. Поки ваш конкурент відпочиває на морі, активний претендент може зайняти «місце під сонцем» на ринку праці.
  2. Потрібно готуватись заздалегідь. Незважаючи на те, що пожвавлення на ринку праці починається у вересні, до осіннього старту важливо заздалегідь готуватися. І тут актуальною є приказка: «готуй сани влітку».
  3. Ретельно продумайте дрес-код. Літній сезон для пошуку роботи – це не лише час сорочок із короткими рукавами та відкритих босоніжок. Необхідно відповідати тій вакансії, яку важливо отримати. Адже ніхто не скасовував правило, що «зустрічають по одягу».

Незважаючи на наявність такого поняття, як «сезонність» на ринку праці, влітку помічено наступну тенденцію: безліч пропозицій від роботодавців та меншу кількість претендентів. Тому важливо не прогаяти можливість, щоб відшукати роботу своєї мрії. HR-спеціалісти точно знають, що рекрутинг в цьому сезоні не зупиняється, а отже літо залишається найбільш підходящим періодом для працевлаштування.