Літній сезон – час відпусток: як організувати відпочинок для всіх співробітників


На робочому місці кожен співробітник проводить третину доби або навіть більше, а тому навіть найулюбленіша робота призводить до професійного «вигоряння». Щоб уникнути подібного «вигоряння», необхідно своєчасно відпочивати. Літо – час відпусток, тому важливо правильно організувати відпочинок для всіх своїх співробітників.

Складаємо графік відпусток

Добре працюєте? Значить необхідно і добре відпочивати! Але, відправляючи своїх співробітників у літню відпустку, власник фірми, підприємства має подбати, щоб хтось залишався «в строю».

Як правило, графіки відпусток складають заздалегідь – навесні чи навіть узимку (на початку року). Такий підхід допоможе розрахувати: на який літній місяць буде максимальне навантаження? Під час розподілу відпусток важливо не допускати, щоб одночасно йшли всі працівники, які можуть замінити один одного.

При цьому варто врахувати наступні важливі нюанси:

  • По можливості не доручайте надто складні проекти своїм співробітникам у літній сезон, враховуючи погодні умови, розвантажте свою команду.
  • Залучайте тимчасових співробітників, якщо не вдається понизити робочий темп на цей період.

Літом часто відзначають низьку активність у роботі, тому слід використовувати різні варіанти мотивації.

Графік можна скласти, використовуючи два основні варіанти:

  1. Самостійно – власник підприємства, фірми розподіляє відпускні дні на власний розсуд, не враховуючи побажання кожного працівника.
  2. З урахуванням побажань співробітників.

Обираючи останній варіант, потрібно бути готовим до того, що обов'язково кілька людей запланують відпочивати в однаковий місяць, в однакові дати. У цьому випадку графік необхідно підкоригувати таким чином, щоб усі залишилися задоволені обраною відпусткою.

Завершуємо розпочаті проекти

Перед відпусткою кожен співробітник має успішно завершити доручену йому роботу. Винятком із правил є довгострокові проекти. Іноді незавершені справи доручають колегам із чітким планом дій, переліком усіх нюансів, вказівок та термінів виконання поставлених завдань.

Крім того, важливо простежити, щоб ваш співробітник поінформував своїх клієнтів, партнерів про час своєї відсутності, залишивши їм контакти колег, з якими можна буде зв'язатися для розв'язання різноманітних питань.

Повноцінний відпочинок головою та тілом

Якісний відпочинок – це бажання працювати, великий запас необхідної енергії. Тому важливо додати у своє життя прогулянки на свіжому повітрі, активний відпочинок. Пам'ятайте про те, що не тільки тіло заслуговує на відпочинок, не менш важливе й емоційне перезавантаження. Останній пункт є особливо корисним для всіх, чия робота пов'язана з інтелектуальною діяльністю.

У деяких компаніях власники активно використовують таке поняття, як «корпоративна культура», коли всі співробітники зможуть провести дозвілля у неробочий час, зібравшись колективом. Це може бути спільне відвідування виставок, театрів, концертів, поїздки на природу. В результаті вдасться відпочити від роботи та обговорити інші цікаві питання, теми за неформальних обставин.

Діліть відпустки

Відпустка на 2 тижні чи повноцінна відпустка на весь літній місяць? Різниця глобальна, а значить доцільно просити своїх співробітників ділити свою відпустку на 2 або більше разів. По-перше, всі співробітники встигнуть відпочити за три літні місяці. По-друге, набагато зручніше оформити оплату відпускних – не в повному розмірі, а частково. І, по-третє, вдасться не зменшувати обертів у роботі, вчасно виконуючи всі необхідні проекти.

Щоб виключити можливі проблеми в компанії, потрібно дотримуватись вже перевіреного на практиці правила: плануйте графіки літнього відпочинку всіх співробітників заздалегідь, закривайте завдання та проекти до відпустки!