Ідеальний кандидат: хто він та як його знайти?


Нас часто питають, чи є в нас певний секрет, адже дійсно рекрутери компанії VIP HR закривають будь-яку позицію швидко та якісно, і це є стабільним явищем протягом більше десяти років для компаній, що працюють в абсолютно різних сферах. Чи є в нас секрет?

Звичайно – це досвід та знання в багатьох сферах, які ми постійно поглиблюємо та розширюємо. Але і є певні напрацювання та закономірності, які, як нам здається, будуть корисними для ознайомлення як роботодавцю, так і особі, яка шукає роботу мрії. Тож як впізнати ідеального кандидата та як ним стати – в нашій статті.

Нетривіальна співбесіда: почути та побачити те, про що не говорять

Якщо справа дійшла до співбесіди, це точно означає, що людина має потрібну освіту та достатній досвід в певній сфері, на даному етапі нам потрібно правильно подати цінності компанії та побачити, чи кандидат приймає їх як свої, а також як проявляються різні сторони його особистості, і чи відповідає це очікуванням колективу.

Коли ми проводимо інтерв’ю, дуже важливо залишатися нейтральною стороною, аби певні особисті та психологічні риси кандидата не вплинули на рішення HR спеціаліста та пошук був вдалим.

Отже, аби співбесіда була продуктивною, спробуйте слідувати таким порадам:

  1. Уникайте стандартних питань типу «Ким Ви себе бачите через 3-5-10 років?», «Ваш найбільший успіх та провал», «Чим Ви пишаєтеся і що би змінили в собі?» тощо. Насправді такі питання не дають жодної інформації, яка стосувалася б справи, проте, за певних обставин, можуть мати певний маніпулятивний вплив зі сторони кандидата. Ваше завдання – зрозуміти його логіку, тип мислення, алгоритм прийняття рішень, побачити реакції та співнести їх із вимогами, прописаними в описі вакансії. Які питання будуть доречними у даному випадку: «В чому найчастіше люди помиляються на Ваш рахунок?», «Чи легко іншим контактувати з Вами?», «Яка Ви тварина і чому?», мета таких питань – дізнатися, наскільки добре кандидат знає себе та адекватно сприймає себе у суспільстві, тобто наскільки він, чи вона, готовий зростати та розвиватися як особистість.
  2. Не сидіть на місці, хоча б третину співбесіди проведіть у русі, покажіть кандидатові робочий процес, підключайте співробітників до спілкування із ним, чи нею. Слідкуйте за реакціями, зацікавленість та доброзичливість, соціальну відкритість важко приховати, так само як і протилежні якості. На що звернути увагу: чи проявляє людина інтерес до життя організації, як реагує на персонал, як ставиться до інших – як до рівних, зверхньо, чи з опаскою.
  3. Створюйте некомфортні та проблемні ситуації, саме вони показують людину справжньою, без бажання виглядати краще, ніж є насправді. Звичайно, що в даному випадку важливо не переходити межу, проте, тим самим, Ви допомагаєте роботодавцю та кандидату на певну посаду зрозуміти, чи відповідає людина заявленим вимогам, чи ні, в іншому випадку знадобиться щонайменше місяць-три, аби це зрозуміти в робочому процесі, і цей час людина почуватиметься не на своєму місці, і компанія втрачатиме прибутки.

Обідати разом

Незалежно від культурних традицій, на сьогоднішній день все більше роботодавців віддають перевагу спільному прийому їжі, як з потенційним партнером, так і з кандидатом на певну посаду. Вважається, що під час їжі людина проявляє себе найбільш відкрито, розслабляється та поводиться найбільш природно. Також обов’язково зверніть увагу на такі речі:

  • Чи ставиться людина з повагою до тих, хто її обслуговує?
  • Чи дивиться у вічі тим, хто обслуговує, проявляючи таким чином персональну увагу?
  • Чи може підтримувати бесіду на будь-яку тему?
  • Як реагують на запрошення пообідати разом: спокійно, чи як на проблему?

Зрозуміло, що описані випадки є дуже індивідуальними, проте, і кожен кандидат є унікальною особистістю, котра, безумовно, вимагає особистісного підходу.