Звільнення. Як пройти через це безболісно?


увольнение фото

Звільнення - не найприємніший процес як для роботодавця, так і для співробітника.

Так, саме для двох сторін. Так як для власника теж часто нелегко прощатися з людьми, навіть коли він розуміє, що в цьому є пряма необхідність.

До того ж, керівництво звільняє людей не завжди через їх неефективність. Коли бізнес переживає важкі часи і фінансові можливості компанії більше не можуть утримувати колишню кількість людей - вимушеним заходом є скорочення штату.

Для співробітника звільнення - зовсім психологічне потрясіння, тому ми хочемо поговорити на цю «незручну» тему і дати нашим читачам кілька порад, як пройти через цей етап гідно і не зануритися в депресію.

Почнемо з банального. Якщо ви вже приступили до роботи в новій компанії детально вивчайте свій фронт роботи, щоб уникати невиконання своїх обов'язків. У деяких компаніях є посадові інструкції, які допоможуть в цьому. Але, якщо інструкцій не передбачено - ретельно дізнавайтеся у керівника свої завдання на співбесіді і в період випробувального терміну.

Як пройти через етап звільнення

Якщо вже так сталося, що вас звільняють - не панікуйте і дотримуйтеся цих основних правил:

1) Не соромтеся дізнаватися зворотній зв'язок. Що саме послужило причиною рішення прощатися з вами. Іноді hr-менеджер проводить exit інтерв'ю, де можна поговорити відкрито і дізнатися фідбек. Це важливо робити, щоб проаналізувати свої помилки, слабкі сторони і «пропрацювати» над ними в майбутньому.

2) Не йдіть зі скандалом. Звичайно, звільнення часто викликає негативні емоції. Але, не сприймайте це як особисту образу, так як питання найчастіше стосується тільки професійної діяльності. Постарайтеся залишитися в хороших відносинах з колективом і керівництвом. Так буде простіше впоратися зі стресом, до того ж світ дуже тісний, і ви не можете знати в якій ситуації доля зведе вас знову з цими людьми.

3) Відпочиньте. Не потрібно дуже різко переходити в іншу компанію, якщо звільнення з попередньої вас травмувало. Візьміть паузу на аналіз, відпочинок, перезавантаження, щоб не переносити старі емоції в нову атмосферу.

4) Якщо вам дійсно погано звертайтеся за допомогою до психолога, коучів, друзям. Не переживайте це на самоті.

5) Домовтеся про рекомендації з попереднього місця роботи. Повертаючись до другого пункту - йдіть гідно, щоб зберігати хорошу репутацію і мати можливість отримати позитивну рекомендацію. Це допоможе при пошуку нової роботи.

6) Напевно, не всі hr-фахівці будуть згодні з цією порадою. Але все ж. Якщо у вас на співбесіді питають причини звільнення з минулого місця роботи - говоріть правду і обов'язково розкажіть які висновки з цього ви зробили, над чим попрацювали, і т.д. Всі ми робимо помилки, і не боятися про них говорити - дійсно круто.

І наостанок, пам'ятайте, що це трапляється з багатьма людьми, це не кінець світу і це точно не значить, що з вами щось не так.

Користуйтеся порадами, розвивайтеся, працюйте над собою, мисліть критично і ставтеся до завершення якогось етапу як до можливості почати новий не менш насичений і позитивний етап.