Зміна професії: страхи та поради


Напевно кожна людина в своєму житті задавався питанням чи правильно вона обрала свій кар'єрний шлях.

В Україні людина в 16-17 років вже вибирає спеціальність з якою хотіла би пов'язати життя. Але багато хто погодиться з думкою, що це дуже рано, і підліток ще зовсім не готовий до прийняття таких доленосних рішень.

Звичайно, на даний момент до питання профорієнтації в школах підхід серйозніше, ніж 10-20 років тому. І допомагають абітурієнтам більше, ніж просто 2-3 заняття для випускників і тест на вибір професії, це радує.

Але поговоримо ми в цій статті про те, що ж робити людям, які вибрали професію, але внутрішні відчуття підказують, що вибір був помилковий.

Наприклад, людина працює маркетологом 5 років, але час від часу підглядає за відділом HR і повз вільно замислюється як це проводити співбесіди або створювати мотиваційні сітки.

Перше, з чим стикається цей маркетолог - це страх. Ми розглянемо основні, і постараємося їх розвіяти.

Основні страхи, з якими стикається людина при зміні професії

1. Не вистачить знань для іншої професії

Звісно, специфіка роботи на іншій посаді буде відрізнятися і вимагати освоєння нових знань. На щастя, знання отримати можливо і не так складно. Необхідно знайти курси, які не тільки навчають новим навичкам, але і дають певну сертифікацію на що роботодавець звертає увагу. По закінченню курсів у вас буде документ, який підтверджує проходження курсу і база, з якої вже можна розглядати вакансії.

2. Фінансові втрати

Переходячи навіть на аналогічну посаду, але в іншу компанію якийсь час ви не працюєте і перебуваєте в пошуку без стабільного доходу. Тому, якщо ви рішуче налаштовані змінити рід діяльності заздалегідь підготуйтеся до цього і відкладайте фінанси для створення "подушки" на час пошуку.

3. Вік

Хтось думає, що занадто старий, хтось думає, що занадто молодий. У першому випадку варто відзначити, що стереотип «старих» кандидатів дійсно є, але статистика говорить, що співробітників 40+ також готові працевлаштовувати і все залежить від того, як кандидат себе проявляє і якими навичками володіє. Також, багато компаній запрошують стажерів на проектні роботи і це відмінна можливість отримати досвід роботи. Але варто враховувати, що такі стажування не оплачуються.

 4. Не вийде

У немовляти не виходить ходити, але він же успішно засвоює цю навичку. Мозок людини влаштований так, що будь-яка нова інформація при наполегливому навчанні буде вивчена. І поки не спробуєш ніколи не дізнаєшся. А якщо і зовсім не спробуєш, будеш жаліти і довгий час про це думати і картати себе. Як то кажуть, краще зробити і шкодувати, ніж не зробити і жаліти!

Настав час підсумувати вищезазначене.

Зміна професії - це дія не одного дня. Ви повинні «виносити» цю ідею, прислухатися до себе і точно зважившись на це, підготувати покроковий план дій до мети.

І пам'ятайте, отримуючи знання на новій посаді ви не втрачаєте навички попередньої професії, а тільки стаєте фахівцем в двох різних напрямках.