Як знизити плинність кадрів в компанії - 5 порад


как снизить текучесть кадров фото

Плинність кадрів - це звичайне явище в бізнесі. Співробітники приходять і йдуть. Зрозуміло, це приносить нові витрати вашому бізнесу, адже, щоб знайти і навчити нового співробітника, потрібні час і гроші. Ось чому підприємствам краще максимально скорочувати оборот плинності.

Фактично, утримання співробітників, без сумніву, є однією з найсерйозніших проблем, з якими стикається більшість відділів кадрів.

Сьогодні ми хочемо дати вам кілька порад, які допоможуть уповільнити плинність кадрів у вашій компанії. Це дозволить Вам забезпечити довгострокову лояльність до роботи у ваших співробітників.

Поради, які допоможуть знизити плинність кадрів в компанії

1. Наймайте відповідних співробітників

Процес утримання кадрів починається перш за все з найму потрібних співробітників. Напевно кожен хоче знайти дійсно сильного співробітника, який повністю відповідає відкритій посаді. Але мало хто при цьому дивиться, наскільки добре кандидат вписується в культуру бізнесу. Дуже важливо пропонувати роботу тим кандидатам, які судячи з поведінки і культури підходять вашій компанії. Адже співробітник, цілі та культура якого не збігаються з вашими, довго не затримається.

2. Звільнення невідповідних співробітників

Вкрай важливо навчитися відразу прощатися з невідповідними співробітниками, коли виникла в цьому необхідність. Адже є велика ймовірність, що вони будуть нести негативний вплив на вашу корпоративну культуру, що в подальшому може призвести до більш серйозних проблем. Тим самим, вони завдадуть більше шкоди, ніж користі.

3. Не забувайте заохочувати співробітників.

Адже кожен з нас має потребу в заохоченні та визнанні. Коли співробітники роблять дійсно добре свою роботу, висловлюйте їм вдячність за це. Обов'язково показуйте їм, що ви бачите їх наполегливу працю.

І це зовсім не означає, що ви повинні обсипати похвалою абсолютно за все, що роблять ваші співробітники, не варто хвалити за дрібні повсякденні завдання. Але якщо співробітники дійсно роблять щось гідне похвали, зробіть це. Адже основна мета цього - створити надихаюче і позитивне робоче середовище. Коли співробітники відчувають себе поважними, визнаними, бажаними і мотивованими, вони з більшою ймовірністю залишаться з вами.

4. Гнучкість пропозиції

В епоху пандемії COVID-19 віддалена робота з гнучким графіком стала новою нормою. І сьогодні кожен співробітник прагне отримати той гнучкий баланс між життям і роботою. І наявність цього важливого аспекту безпосередньо впливає на їх утримання і на рівень задоволення від роботи. Гнучкі відкориговані робочі години і планування свого часу дозволить співробітникам краще зосередитися і підвищить ефективність роботи.

Також, це підвищує залученість і продуктивність співробітників. Коли ви враховуєте інтереси свого колективу, вони відчувають, що їх цінують, а це послужить хорошою мотивацією, щоб працювати краще.

5. Надавайте своїм кадрам можливості для професійного росту і розвитку

У наш час всі кандидати цінують, коли роботодавець надає можливість кар'єрного росту. І якщо ви не розвиваєте професійні навички своїх співробітників, тоді чому вони повинні працювати з вами? Надання програм навчання і розвитку свідчить про прихильність компанії. Співробітники, які відчувають, що роботодавець надає всі можливості для кар'єрного росту і розвитку, то вони, ймовірно, залишаться працювати в компанії на більш тривалий термін.

Завжди знайдуться співробітники, які захочуть піти з компанії або взагалі змінити сферу діяльності, вони підуть туди, де робота їм буде більш цікава. Повністю виключити плинність кадрів неможливо. Але ви можете зменшити її, надавши комфортне робоче місце, де співробітники будуть працювати із задоволенням.

Персонал - запорука успіху будь-якої організації. У довгостроковій перспективі компаніям потрібна прибутковість і успіх, щоб процвітати і залишатися актуальними на ринку, який постійно розвивається. А знайти підходящі кадри Вам допоможе рекрутингове агентство ВІП Ейчар.

І пам'ятайте, щоб зберегти цінні кадри, необхідно забезпечити співробітників оптимістичним робочим середовищем з розвиненою корпоративною культурою, яка орієнтована на співробітників.