Як правильно підібрати керівника відділу?


место руководителя фото

Лідери, компетентні керівники - забезпечують конкурентність компанії на ринку. Власники бізнесу, які вчасно усвідомлюють цей факт, розвиваються більш швидкими темпами. Звичайно, за умови, що пошуки директорів закінчуються успішно. Що потрібно для підбору топ-менеджерів? Розберемося!

В яких випадках взагалі потрібен пошук керівника?

Якщо:

 • компанія зростає, розширюється, виникає необхідність в побудові ієрархічної структури за участю топ-менеджерів;
 • власник хоче відійти від обов'язків, переключитися на більш важливі завдання або приділити увагу новим проектам;
 • є необхідність і можливість просунути по службі компетентного співробітника.

Причини пошуків різні, але знайти відповідну людину не завжди виходить з першого разу. Щоб оптимізувати час, кошти, уникнути зайвої метушні, важливо спочатку грамотно підійти до питання.

Ефективні методики пошуку керівника

Давайте розглянемо основні джерела пошуку.

 • Вакансії, розміщені на сайтах для пошуку роботи. Спосіб ефективний, якщо процес візьме під контроль рекрутер. Відбере резюме, розміщені на сайті, оцінить рівень, проведе перший етап співбесіди. Керівники, які займаються пошуками самостійно, витрачають багато часу, а ефективність не радує.
 • Рекрутингова агенція - відмінний варіант для компаній, в яких немає штатних рекрутерів. Агентства мають теплу базу претендентів, налагоджені контакти з різними фахівцями. Це дозволяє проводити пошук директорів швидко, приводити в команду цільових кандидатів.
 • Підбір за рекомендацією - хороший варіант. Не варто плутати з так званим блатом. Брати співробітника за рекомендацією варто лише в разі, якщо він підходить під вимоги вакансії, цінності компанії.
 • Підвищення власних кадрів. Можливий, але не завжди реальний варіант. Далі розглянемо його докладніше.

Пошук начальника відділу починається з визначення специфіки посади, завдань, вимог. Коли ці критерії прописані, їх нескладно зіставити, застосувати до кандидата при співбесіді.

Якщо проводите підбір самостійно, підходьте до кожного етапу планомірно:

 • проведіть співбесіду;
 • оцініть особистісні якості;
 • рівень компетенції;
 • перегляньте кейси;
 • влаштуйте тестування.

Основні вимоги до керуючого при пошуку

Проаналізуйте сильні та слабкі сторони претендента за всіма критеріями. Зручний спосіб - виписати в таблицю претендентів, винести критерії відбору і виставляти оцінки по кожному пункту. Підсумовуючи бали нескладно визначити лідерів.

Які критерії важливо врахувати при пошуку директорів? Стратегічне, аналітичне мислення, лідерські, організаторські, комунікативні якості. Лояльність, орієнтованість на результат, швидкість прийняття рішень.

Підвищення за посадою співробітника з підрозділу - ідея, яка потребує детального вивчення. Не можна просто взяти і підвищити співробітника до керівника, тільки тому, що він показав себе як хороший фахівець. Талант керівника - рідкість. Так ефективність - це похвально, але важливо переконатися, чи зможе людина проявити лідерські здібності, впровадити або вибудувати стратегію, мотивувати співробітників. Чи стане авторитетом для колективу.

Є й інша крайність, коли на роль керівника призначають кар'єриста. У лідерів, зациклених на кар'єрі, часто стираються межі. Вони можуть прагнути до особистих цілей за допомогою інших людей і підприємства в цілому. Підвищувати свій вплив не заради успіху компанії, а лише заради прагнення закріпитися на високій посаді.

Чому непросто швидко знайти керівника відділу для компанії?

Знайти хорошого фахівця - не проблема. Підібрати кандидата, який буде збігатися з вашими цінностями, відповідати корпоративній культурі - куди складніше. Адже саме поєднання особистісних і професійних якостей визначає успіх.

Оцініть потенціал співробітника - сукупність сильних якостей і навичок. Візьміть до уваги здатність до особистісного зростання, вміння вирішувати спірні питання, протистояти важким ситуацій. Результат - це і є рівень потенціалу.

За якими принципами не варто проводити пошук керівника відділу? Стажу роботи, віку, родинним зв'язкам. Головне - раціонально зважувати всі за і проти.

Якщо ви серйозно налаштовані на ефективні пошуки начальника в свою компанію, то Віп Ейчар допоможе вам.