Як на етапі розгляду резюме знайти ефективних фахівців?


Чим швидше розвивається проект - тим більше кваліфікованих співробітників йому необхідно. Пошук і підбір фахівців вузького профілю може стати нелегким завданням для керівництва будь-якої компанії. Крім досвіду і певного набору навичок майбутній співробітник повинен розділяти принципи компанії, знайти спільну мову з колегами та мати досить гнучкий і допитливий розум, щоб розвиватися разом з командою.

Сформувавши список вимог до кандидата і виклавши вакансію, HR отримує масу резюме від різних претендентів. На які з них варто звертати увагу і як визначити підходящих кандидатів, щоб не потонути в морі непотрібної інформації, розглянемо в цій статті.

Чітка структура документа

Насправді не так важливо, використовував кандидат безкоштовні приклади резюме, знайдені в Інтернеті, дорогі барвисті шаблони з іноземних сайтів або підручні засоби. Відсутність чіткої структури CV відразу ж багато що говорить про претендента.

Якщо фахівець з самого початку не може правильно розставити акценти в документі та структурувати його, навряд чи з ним можна буде легко знайти спільну мову. Коректна розстановка блоків дозволяє зробити резюме легко читаємим і доступним. А уточнити необхідну інформацію, подану в стислому вигляді, можна на етапі особистого інтерв'ю з претендентом.

Примеры структуры резюме

Оцінка професійних навичок кандидата

Перед пошуком кращого кандидата на вакантну посаду, керівник і рекрутер повинні визначити мінімальний набір вимог до вмінь майбутнього співробітника.

Наявність чіткого переліку відповідних для роботи так званих hard-skills у фахівців може допомогти оцінити якісні показники. Кілька цифр про результати роботи в такому разі розповідають більше, ніж тисячі слів.

Проверка навыков соискателя

Оцінка soft-skills претендента

Багато претендентів включають в блок додаткових навичок і умінь абсолютно стандартні та інтуїтивно зрозумілі речі:

 • високий рівень самоорганізації;
 • активність, контактність;
 • легку здатність до навчання;
 • вміння працювати в команді.

На жаль, їх згадкою нікого не здивуєш, а на етапі розгляду резюме - навряд чи можливо оцінити. Але спосіб подачі подібної інформації все ж може трохи розповісти рекрутеру про майбутнього співробітника.

Прагнення вчитися і освоювати нові навички буде відображено в переліку додаткових курсів, участі в конференціях, хобі та захопленнях.

До того ж, список з декількох компаній, в яких «вміючий працювати в команді» кандидат пропрацював довше декількох місяців, скоріше, говорить про нездатність здобувача налагодити міцні взаємозв'язки в колективі.

Перевірка досвіду роботи

Написати в резюме можна багато. А ось реально виконувати доручені роботи може не кожен співробітник. Упевнитися в правдивості інформації на перших етапах відбору претендентів складно. Практика надання рекомендаційних листів з попереднього місця роботи у нас не дуже поширена. Тому оцінити отриманий кандидатом досвід допоможуть:

 1. Запит контактів з попередніх місць роботи.
 2. Навідні запитання про згадані в резюме обов'язки.
 3. Прямі питання про причини звільнення і пошуку нового робочого місця.

Якщо кандидат не може чітко сформулювати причини свого звільнення або погано володіє інформацією про свої основні обов'язки, - навряд чи такий фахівець зможе виправдати надії нового роботодавця.

Наявність профільної освіти

Навряд чи хтось сперечатиметься з твердженням, що не завжди наявність освіти говорить про повну відповідність кандидата виставленим вимогам. Але багато професій вимагають певного багажу теоретичних знань.

Резюме с кратко поданной дополнительной информацией

Наскільки важливо і потрібно для здобувача мати диплом про профільну освіту - вирішувати керівництву компанії. Але в будь-якому випадку, наявність документів про отриманий ступень, сертифікатів про проходження спеціалізованих курсів зайвим не буде.

Додаткова інформація про претендента

У блоки додаткової інформації здобувачі часто включають перелік професійних досягнень, володіння софтом і мовами, свої захоплення і хобі. Перегляд даного блоку допоможе зрозуміти систему цінностей кандидата. Адже в досягнення вписуються значущі для здобувача показники.

Володіння навіть не зовсім придатним для виконання завдань на новому місці роботи ПО допоможе оцінити прагнення і можливості претендента. Уміння працювати з CorelDraw навряд важливо для фахівця з обслуговування клієнтів. Але воно говорить про те, що людина досить старанна, терпляча та усидлива, щоб освоїти графічну програму.

Короткий чек-лист для перевірки резюме кандидатів

З огляду на вищесказане, можна скласти перелік того, на що варто звертати увагу при розгляді CV претендентів:

 1. Структурування. Якщо кандидат витратив час на створення привабливого документа, вивчивши посібник по резюме, і постарався подати максимум інформації в стислому вигляді, це говорить про високу мотивацію претендента.
 2. Наявність якісних показників роботи. Дає можливість оцінити можливості фахівця.
 3. Супутні навички. Відповідність заявлених додаткових умінь загальному профілю кандидата говорить про правдивість викладеної інформації.
 4. Досвід. Володіння релевантними вакансії вміннями дозволить кандидату успішно виконувати необхідний обсяг роботи.
 5. Освіта. Наявність профільних теоретичних і практичних навичок може істотно скоротити час адаптації здобувача на новому місці роботи.
 6. Досягнення, хобі та захоплення. Всебічно розвинена людина легше і швидше впишеться в колектив.

Ще одним інструментом перевірки мотивації кандидата при подачі резюме може стати супровідний лист. Його основним завданням є з'ясування причин, за якими кандидат вибрав вашу компанію, тобто, що саме його зацікавило в вакантній посаді. Але при великій кількості відгуків, читання супровідних листів може стати проблематичним для HR-фахівця.

Оцінюючи резюме кандидатів комплексно, можна відшукати достойних претендентів для заміщення вакантної посади.