Важливість чесності кандидата для безпеки компанії


 

детектор лжи фото

Довіра - дуже важливий аспект в будь-якій сфері міжособистісних людських відносин. Бізнес - не виняток. Все більшої популярності набирає «тренд» довіри між співробітниками, співробітником і роботодавцем, партнерами і т.д. Парадоксально, що точна технічна сфера IT стала родоначальником довірчих відносин в бізнес-просторі.

Чесність кандидата і наслідки при її відсутності

У багатьох компаніях обов'язковим етапом оцінки кандидата є проходження детектора брехні. Цей етап відбувається після проходження всіх інтерв'ю і перед тим, як кандидату пропонується оффер. Здійснюється перевірка з метою мінімізації можливості фінансового або ж морального збитку від результату прийняття співробітника на роботу. З фінансового боку несумлінність кандидата може призвести до втрат цінних клієнтів (зливання баз), крадіжок на робочих місцях (починаючи від грошових коштів від товарообігу до банальних крадіжок офісного обладнання).

Проходження детектора брехні при оцінці кандидатів

При перевірці на поліграфі задіюються питання на теми: наявності поганих кредитних історій, наявності кримінальних зв'язків, приховані мотиви влаштування на роботу, справжність документів і рекомендацій з минулих місць роботи. Моральна складова не менш важлива при прийомі на роботу. Людина з негативним минулим може значно вплинути на колектив, атмосферу всередині та на бізнес процеси в цілому. Тому фахівці використовують питання на наявність будь-яких залежностей (наркоманія, ігроманія, алкоголізм).

Сама процедура триває близько 1,5-2 години. До неї не допускаються люди в стані алкогольного сп'яніння, під впливом якихось речовин або в стані перевтоми. Обдурити детектор звичайній людині неможливо, та й при спробах досвідчений фахівець це відразу помітить і припинить перевірку. Також є ряд протипоказань до проходження. В основному вони пов'язані з отриманими раніше травмами мозку.

Потрібно знати, що поліграф фіксує не саму брехню, а психо-фізіологічні процеси, які відбуваються в організмі випробуваного при спробі приховати правду. Надаються результати зазвичай день в день або на наступний. Виходячи з них власник бізнесу має повну картину про людину і може приймати рішення про наймання цього кандидата.

Особливо важливо застосовувати детектор брехні як додатковий метод оцінки, коли мова йде про закриття ТОП персоналу. Тобто співробітники, які мають доступ до важливої ​​і конфіденційної інформації компанії. Наприклад: операційний / комерційний / виконавчий / HR директор, РОП, начальник складу, менеджер ЗЕД, головний бухгалтер та подібні вакансії.

Враховуючи важливість чесності та прозорості між співробітниками та роботодавцем команда VIP HR анонсує додаткову послугу перевірки кандидата на поліграфі. Вся детальна інформація буде розміщена на сайті, а наші менеджери розгорнуто дадуть відповіді на всі запитання.