ТОП 5 Міфів про роботу рекрутингового агентства від претендентів


поиск работы фото

Кожен співробітник рекрутингового агентства рано чи пізно стикається з історіями, коли кандидат відмовляється прийти на співбесіду тільки тому, що не хоче співпрацювати з агентством, або ж розповідає історії про те, що такі компанії працюють нечесно.

Тому в статті, ми вирішили розвіяти основні міфи на цю тему. І розповісти, як працює VIP HR.

Тож почнемо.

1. Послуги рекрутингового агентства для шукачів платні

Найпоширеніший міф. Агентство працює за схемою синхронізації замовника і потенційного співробітника. Мета - знайти, надати кращого кандидата і закрити вакансію якісно, для того щоб утримати клієнта і дати кандидату хороші умови роботи.

Оплачує послугу завжди роботодавець, з кандидата ніколи не стягується оплата за працевлаштування. Але іноді недобросовісні агентства користуються ситуацією і беруть з кандидатів гроші.

2. Шлях працевлаштування через агентство довгий

Ланцюжок працевлаштування через агентство для здобувача складається з: телефонного інтерв'ю, онлайн \ офлайн співбесіди з рекрутером агентства, проходження технічного завдання (іноді) і заключним етапом стає зустріч в офісі роботодавця.

За часовим відрізком це займає від 2-х днів до тижня.

Але, в разі відмови з тієї вакансії, на яку вас запрошували, представник агентства додає резюме в кадровий резерв і пропонує вам інші відповідні вакансії.

3. Здобувача запрошують на співбесіду, не маючи реальної вакансії

Ознайомтеся з сайтом, почитайте відгуки та інформацію про те, з якими компаніями раніше співпрацювало агентство. Якщо інформація доступна до прочитання - це хороший знак, і привід довіряти агентству, так як його функціонування неможливе без вакансій.

Також, на співбесіді в офісі здобувачеві проговорюються всі умови роботи, сферу діяльності компанії, в якій актуальна вакансія і в позитивному результаті зустрічі рекомендують даного кандидата директору компанії. Вигадати цю інформацію неможливо, тому міф розвіюємо.

4. Агентство працює на здобувача

Так, є агентства, які можуть шукати вакансії під здобувача. Такий формат роботи швидше носить назву агентства з працевлаштування. Найчастіше, це пошук роботи для кандидата закордон. Тоді компанія і знаходить вакансії, і допомагає з документами.
Але рекрутингове агентство працює в першу чергу за запитом роботодавця. Тобто, звичайно кандидату можуть пропонуватися різні варіанти вакансій, але у функції рекрутингової компанії не входить обов'язкове працевлаштування кожної людини, який раніше звертався в агентство за допомогою в пошуку роботи, або ж якось був пов'язаний з агентством.

5. Порушення конфіденційності

Рекрутер агентства не може пропонувати здобувача і відправляти його резюме в компанію без його згоди. Тобто, якщо ваше резюме зберігається в базі агентства і з'являється відповідна вакансія, то менеджер по персоналу дзвонить спочатку вам з цією пропозицією і тільки після позитивної відповіді може відправляти резюме в компанію.

Також, ходять чутки, що особиста інформація може потрапити в різні ресурси. Абсолютний міф, не в інтересах рекрутера «ділитися» кандидатами. Але бувають випадки, коли недобросовісні компанії використовують дані, але це буває дуже рідко.


Не бійтеся співпрацювати з нами, ми не кусаємося 🙂

Навпаки, дамо можливість знайти «своє і своїх». Компанію, яка буде цінувати вас, а вам буде комфортно і завжди буде бажання викладатися на результат.

У наступній статті ми розповімо про найбільш поширені міфи про роботу рекрутингового агентства від клієнта - роботодавця.