Типи темпераменту та професії 


темперамент фото

 

Ні для кого не секрет, що люди діляться на 4 основні типи темпераменту: Холерик, Меланхолік, Сангвінік і Флегматик.

Ваш тип визначає швидкість нервових реакцій. У холериків і сангвініків вона швидше, ніж у флегматиків і меланхоліків. Чистого темпераменту не існує. У однієї людини може бути виражено два типи, але в будь-якому випадку один з них буде простежуватися більш явно.

Кожен тип в тій чи іншій мірі відповідає різним професіям.

Холерик

Цей тип відрізняється сильною нервовою системою, високою швидкістю нервової збудливості, активністю та іноді навіть агресивністю.

Вони досить стресостійкі та люблять долати труднощі. Якщо ви холерик, ви відмінно впораєтеся з професією менеджера з продажу, pr менеджера, журналіста, теле-радіо ведучого, коуча, бізнес-тренера і навіть пілота.

Також холерики відрізняються своїми лідерськими якостями, тому з них виходять сильні ТОП менеджери, керівники, директора та підприємці.

Флегматик

Найбільш стабільний тип темпераменту. У більшості випадків, вони знаходяться в спокійному та рівному настрої. Вони витримані й урівноважені.

Флегматик може виконувати монотонну роботу якісно та довго. А також відрізняється хорошими інтелектуальними показниками, тому з флегматика може вийти відмінний системний адміністратор, it спеціаліст, ювелір, технік, бухгалтер, аккаунт менеджер.

Сангвінік

Активний і енергійний тип. Відрізняються швидкою мовою і рухами, досить комунікабельний.

Сангвініку властива якась мінливість, іноді легковажність. Для цього типу не підходить рутина, його потенціал значно розвивають різного роду завдання.

Релевантні професії для сангвініка це: project manager, hr, менеджер з продажу, бізнес коуч і творчі заняття.

Меланхолік

Меланхоліки часто бувають в пасивному настрої, більш сором'язливі, ніж інші типи темпераменту. Вони важче переносять будь-які зміни в житті або роботі. Тим не менш, вони дуже акуратні, старанні та відповідальні.

Цей тип прекрасно впорається із завданнями, які пов'язані з текстами, фінансами, кресленням. З професій це: копірайтер, економіст, бухгалтер, архітектор, перекладач, it спеціаліст.

 

Говорячи про типи темпераменту та професії не можна залишити поза увагою тему вигоряння. В ході досліджень типів темпераменту, вчені з'ясували, що більш схильні до синдрому ЕГ меланхоліки та холерики через нестабільність їх нервових процесів і високий рівень чутливості.

Підхід управління для 4 типів теж відрізняється. Якщо ви керівник і в вашій команді абсолютно різні темпераменти, це необхідно враховувати на мітингах, а також при розгляді мотивації. Наприклад, меланхолік не зможе співпрацювати з авторитарним керівником, а холерик, можливо, не зрозуміє занадто ліберального стилю правління.

Звичайно, якщо обрана вами професія не збігається з вашим темпераментом - це ще не кінець світу. Адже головне любити свою роботу і отримувати від неї максимальне задоволення і кайф.