Тімбілдинги - невід'ємна частина успішного бізнесу


Корпоративные тимбилдинги фото

Налагодити атмосферу дружності та взаєморозуміння в колективі часом буває не просто. У компаніях з багаторічним досвідом подружити бувалих співробітників з новачками - ще складніше. Ось і виходить, що багато керівників марно намагаються привернути молоді кадри і привнести нові віяння в проекти. Витрачається бюджет на пошуки, а кандидати або не приживаються, або не подають голосу через більш авторитетних кадрів. Така ситуація не буде користю для компанії.

Саме тому, в першу чергу, необхідно подбати про атмосферу в колективі і корпоративну культуру. Допоможе в цьому Team building.

Що таке командоутворення?

Командоутворення - так трактується термін тімбілдинг. Будівництво команди досягається шляхом направлення колективу до єдиної мети і формування системи цінностей. Звучить дуже завуальовано, чи не так? На практиці ж це має на увазі:

  • реалізацію спільних проектів;
  • корпоративне навчання і тренінги;
  • різноманітні заходи, спрямовані на відпочинок і розваги.

Тільки комплексний, грамотний і всебічний підхід допоможе сформувати командний дух і згуртувати колектив.

Що дає організація тімбілдінга?

  1. Співробітники ближче пізнають один одного. Деякі взагалі знайомляться на заходах.
  2. Розряджається обстановка в колективі. Згладжуються конфліктні ситуації і моменти непорозуміння між людьми.
  3. Кадри різної ланки стають ближче до керівництва, що найчастіше можливо тільки в неформальній обстановці.
  4. Зароджується і підтримується корпоративна культура.
  5. Співробітники розкриваються з різних сторін, показують креативні здібності.

Зрозуміло, різні заходи мають різний вплив на колектив. Саме тому рекрутери поділяють види тімбілдінга і проводять відповідні заходи залежно від потреб і загального настрою в команді.

Роль тімбілдінгів в житті кожного підприємства   

Щоб визначитися з вибором, потрібно знати деякі особливості.

Скільки існує команда, чи є в ній новачки, які переваги у кадрів.

Рекрутери або ейчари збирають ці дані після прийому на роботу, проводять тестування. Не кожен співробітник горить бажанням брати участь в екстремальних розвагах. Рівно так само, як деякі люди буквально потребують активного проведення часу. Завдання ейчарів врахувати всі нюанси при організації та системно підійти до завдання.

Заходи, спрямовані на згуртування команди можна поділити на екстремальні, інтелектуальні та творчі. Кожен вид виконує певні завдання: розважити, познайомити, розкрити з різних сторін, дати волю фантазії або розкрити потенціал.

Інтелектуальні, як правило, спрямовані на проведення різних ігор - настільних, рольових або «Що? Де? Коли? ». До інтелектуальних можна віднести і тренінги, в яких співробітники беруть активну участь.

Творчі - заходи музичного, танцювального, художнього характеру. Організація тих же совісних флешмобів також буде проявом творчих здібностей колективу.

Екстремальні - активні ігри та види спорту, походи, квест-кімнати. Дуже радісно сприймаються офісними працівниками, які ведуть активний спосіб життя.

Організатор тімбілдінга повинен передбачити лояльну програму. Щоб не викликати великого дискомфорту і негативу з боку колективу.

Як організувати тімбілдінг?

Організація тімбілдінга вимагає вивчення переваг і особливостей команди. Однак це не означає, що підлаштовуватися доведеться під кожного. Важливо просто простежити загальні тенденції і настрої в колективі. У цей момент кожен співробітник також демонструє свою гнучкість і бажання взаємодіяти з командою в неформальній обстановці.

Якщо ви все ще не знаєте, кому довірити завдання командоутворення, звертайтеся в компанію Віп Ейчар. Професійні рекрутери надають допомогу і підтримку на всіх рівнях. Сприяють формуванню корпоративної культури, згуртування і розвитку колективу.