Провальна співбесіда - це ще не кінець ...


У всіх воно буває ... У ролі кандидата або інтерв'юера, неважливо. Іноді навіть підготовка і високий рівень професіоналізму не допоможе уникнути цієї неприємної ситуації.

Невдале інтерв'ю. Чому? І як не втратити віру в себе після нього.

Факапна співбесіда (такий вислів озвучила б молодь) - це те інтерв'ю,  пыд час або після якого ви відчуваєте себе, м'яко кажучи, некомфортно. Вам не вдалося розкритися, показати себе і, найважливіше, «продати» себе компанії або «продати» компанію кандидату.

Відбувається це в основному через такі причини:

  1. Людський фактор. У нас всіх є настрій, який може змінюватися, та іноді вантаж якихось проблем і життєвих негараздів тисне так сильно, що чинити опір своєму стану ніяк не вдається. Виявляється неуважність до співрозмовника, апатія, роздратування і кінцевий підсумок - невдале інтерв'ю;
  2. Непрофесіоналізм рекрутера, hr-менеджера. Зустрічається рідше, але, на жаль, так буває. Досвідчений кандидат це відразу помітить і у нього зникне бажання спілкуватися на співбесіді та працювати в компанії.
  3. Страх за посаду. Наприклад, ви претендуєте на посаду менеджера з продажу, і в ході розмови повідомляєте, що хочете піднятися по кар'єрних сходах до керівника відділу продажів в найближчому майбутньому. Звичайно, прагнення розвиватися всередині компанії похвально, якщо співбесіду проводить не чинний керівник відділу продажів. Мозок людини сприймає співрозмовника як потенційного конкурента і подає сигнал тривоги. Підсвідомо інтерв'юер може підвищити складність співбесіди в кілька разів, або зовсім відмовити кандидату в роботі.
  4. Слабка мотивація кандидата. Людина приходить на співбесіду, але його зацікавленість в роботі дорівнює нулю. Відповідає на питання з-під палки, його поведінка досить апатична. Крім витраченого час, результат такої співбесіди - ще і пригнічений настрій обох сторін.

Найболючіший підсумок невдалих співбесід - це коли у людини підривається віра в себе. З'являється відчуття провини і особистої неуспішності, як професіонала. Якщо спілкування вас зачепило і ви відчуваєте неприємні емоції, перше, що необхідно зробити - це прийняти поразку. Проаналізуйте, де і в якому моменті виникла проблема, щоб в подальшому їх не допускати.

Не займайтеся самобичуванням і зрозумійте, що це нормально. Невдалий досвід - це теж досвід. Пам'ятайте, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

Вдалих співбесід!