Професійне вигорання співробітників: розпізнати і запобігти


Професійне вигорання співробітників можна порівняти з чумою 21 століття, тільки в бізнес-просторі. Результати вигорання можуть бути
плачевними - починаючи від уходу цінного кадра з компанії, закінчуючи емоційним особистісним вигоранням людини аж до депресії.

Найбільш небезпечно вигоряння людям з напрямком «людина-людина», тобто:

  1. менеджер з продажу
  2. рекрутер
  3. психолог
  4. керівник
  5. клієнт-менеджер

Так як IT компанії стають все популярнішими - вигоряння зачепило і цю сферу. Тестувальники, розробники, веб дизайнери - в зв'язку з великою кількістю проектів і хронічними стресами теж потрапили в цей список.

Основними причинами вигорання є:

- Надмірне навантаження, робота без вихідних і відпусток;

- Байдужість керівництва до праці співробітника;

- Рутина. Щоденна однакова діяльність без зміни роду завдань;

- Несприятливий клімат в команді.

Розпізнати цей «недуг» в колективі і вчасно вжити необхідні заходи - завдання hr-менеджера компанії.

Співробітник в процесі вигорання віддаляється від колег, вважає свою роботу безглуздою, знаходиться в пригніченому стані і перестає прагнути до кар'єрного росту.

Звичайно, якщо цей співробітник спочатку був меланхолійного типажу, це не говорить про його вигорання. Йдеться про зміни в поведінці людини.

В першу чергу виявити проблему можна за допомогою регулярного опитування персоналу - тестування на рівень стресу, на задоволеність умовами праці і на професійне вигорання.

Якщо проблему все-таки знайшли, необхідно оперативно реагувати.

Надайте підтримку співробітнику. Спробуйте в діалозі, разом з людиною з'ясувати причини зміни в поведінці і коли це сталося. Далі - дійте. Можливо, саме зараз час для зміни завдань цього співробітника, або час для відпустки, або ж проблема в колективі і потрібні зміни клімату всередині компанії.

Не віддавайте себе в руки професійної пожежі, і бережіть свою команду від цього!