Працевлаштування кандидатів без досвіду роботи і з досвідом: переваги та недоліки


собеседование фото

Спеціалісти по персоналу завжди прагнуть наймати на роботу найкращих кандидатів. В цілому можна зробити висновок, що роботодавець швидше найме кандидата з найбільшою кількістю відповідного досвіду.

Але бувають випадки, коли постає вибір між прийняттям на роботу недосвідчених або досвідчених співробітників. І це багато в чому схоже на вибір між покупкою попередньо налаштованого комп'ютера, який вже оснащений технологіями і програмним забезпеченням, і покупкою абсолютно нового, який ви створите з нуля. На попередньо настроєному комп'ютері (досвідчений співробітник) є все, що вам потрібно, але він також поставляється з стороннім програмним забезпеченням, яке може знадобитися відредагувати або стерти. З іншого боку, комп'ютер, створений за індивідуальним замовленням (недосвідчений співробітник), які можна прирівняти до «чистого аркушу»: ви повинні витратити час і зусилля на те, щоб налаштувати і перетворити його в те, що вам потрібно. Отже, як же зробити вибір?

Одне з головних переваг найму досвідчених співробітників полягає в тому, що ви не починаєте з нуля. Адже досвідчений і надійний професіонал може взятися за справу практично без навчання. Вони часто володіють гарними комунікативними та лідерськими якостями і здатні ефективно виконувати поставлені завдання.

Але варто відзначити, що працевлаштування недосвідчених співробітників також може принести величезні переваги для вашого бізнесу. Оскільки вони можуть бути більш зацікавлені у вивченні нових процесів, ніж їх більш досвідчені колеги, і можуть мати свіжий погляд на підходи до ситуацій або процесів. А також слід враховувати, що недосвідчені співробітники будуть коштувати значно менше з точки зору заробітної плати, але їм потрібно набагато більше часу, навчання і ресурсів, щоб дізнатися про вашу галузі та підвищити свої знання, навички та продуктивність.

Кого обрати - досвідченого співробітника або без досвіду?

У суперечці між досвідченими і недосвідченими співробітниками перші часто мають у своєму розпорядженні величезний обсяг інформації і передові методи, які вони навчилися використовувати при роботі. Однак недоліком найму цих співробітників є те, що вони можуть «робити те, що робили завжди», замість того, щоб витрачати час на вивчення процесів вашої компанії. Це означає, що їм потрібно буде відмовитися від старих звичок і навчитися виконувати завдання так, як вважає за краще ваша компанія.

Співробітника без досвіду роботи буде легше навчити з нуля виконувати завдання, з огляду на всі встановлені у вашій організації процеси або процедури, ніж перевчити досвідченого робити певне завдання іншими способами, не тими, якими він звик раніше.

А тепер коротко спробуємо визначити переваги і недоліки працевлаштування, як досвідчених, так і недосвідчених співробітників.

За і проти найму недосвідченого персоналу

Плюси:

 1. Захоплені своєю роботою; вони, як правило, старанніше працюють, щоб справити враження на роботодавця.
 2. Мають високу продуктивність і універсальність, застосовуючи нові та вдосконалені методи виконання роботи.
 3. Недосвідченими співробітниками легко управляти, тому що вони більш щиро ставляться до роботи.
 4. Недосвідчені співробітники не вимагають високих зарплат, але вони готові виконувати більше роботи тільки для того, щоб отримати визнання.

Мінуси:

 1. Не вистачає стабільності, в більшості випадків вони беруться за роботу, не маючи чіткого бачення, і готові переключитися в компанії, які пропонують кращі можливості.
 2. Недосвідченим співробітникам також не вистачає навичок і знань про роботу, і вони зазвичай не знайомі з інструментами або програмним забезпеченням, які є необхідними для виконання роботи.
 3. Їм важко справлятися з тиском на роботі через відсутність досвіду.

За і проти найму досвідченого персоналу

Плюси:

 1. Знають добре свою справу. Оскільки, маючи досвід за плечима, вони явно стикалися з більшістю неприємностей і перешкод, пов'язаних з роботою.
 2. Досвідчений співробітник буде знати, як ефективно використовувати інструменти або програмне забезпечення, які є необхідними для виконання роботи.
 3. Вони знають цінність своєї роботи.
 4. Досвідчений співробітник також добре справляється з тиском на роботі, заснованим на попередньому досвіді.

Мінуси:

 1. Найбільш досвідченими співробітниками складно управляти, вони жорсткі та мають раціональний підхід до вирішення проблем.
 2. Вимагають високих зарплат і можуть дорого обійтися компанії.
 3. Досвідчені співробітники можуть бути не відкриті для вивчення нових способів виконання роботи, тому що вони довіряють старим добрим методам, які завжди давали бажані результати.

Підводячи підсумки, варто зазначити, що до процесу підбору необхідно серйозно поставитися, враховуючи всі нюанси і можливості бізнесу. І у досвідчених, і у недосвідчених співробітників є свої як плюси, так і мінуси. Якого обрати, вирішувати вам. А Віп Ейчар з радістю Вам може допоможе в пошуці та підборі необхідних кадрів.