Пошук ефективних співробітників: нюанси в підборі


 

Поиск эффективных сотрудников фото

Є безліч способів пошуку співробітників. Однак варто зіткнутися з кожним з них на практиці, як тут же стає ясно, що не все так просто. Так, вибір великий, але по-справжньому ефективних кадрів не так вже й багато. Все тому, що без допомоги рекрутерів складно оцінити професіоналізм, і побачити високі особистісні якості.

Сьогодні ми поділимося доступними методами, які ви можете впровадити на своєму підприємстві для підбору персоналу.

Де шукати співробітників?

Якщо у вашій компанії є рекрутери, то, звичайно, ви поставите їм завдання і будете очікувати результату. Однак буває, що підприємству не доцільно тримати ейчар-відділ або штатних рекрутерів, тоді є кілька варіантів вирішення: звернутися в рекрутингове агентство або займатися пошуком персоналу самостійно.

Зрозуміло, самостійний підбір вимагає чимало часу і професійних навичок. Набагато ефективніше - звернутися в агентство. Але якщо ви все-таки вирішили шукати самотужки, то тримайте добірку порад, які допоможуть.

  1. Створіть якісне оголошення. Якщо будете шукати через сайти пошуку роботи, то важливо, щоб вакансія містила не тільки вимоги, але і переваги. Професіонали цінують свою працю і зацікавлені в тому, щоб працювати в комфортних умовах, перспективних компаніях. Презентуйте місце в своїй компанії через вигоди.
  2. Пошуки за рекомендаціями. Попросіть ваших співробітників порекомендувати знайомих фахівців. Багато хто недооцінює цей метод, але він досить ефективний і мова не йде про так званий блат. Це саме рекомендаційний рекрутинг. Щоб підвищити інтерес, можна дати завдання персоналу поділитися інформацією про вакансію в соціальних мережах. А за кожного кандидата пообіцяти бонус.
  3. Внутрішній підбір – ще один ефективний варіант. Придивіться до штатних співробітників. Ймовірно, що деякі з них виросли зі своєї посади і готові до підвищення.
  4. Хедхантинг – спосіб, який використовують досвідчені рекрутери. Якщо немає в цій справі досвіду, то краще піти більш традиційним шляхом.

Це лише мала частина способів, якими користуються рекрутери при підборі. Важливо враховувати, що не всі інструменти працюють легко і гарантують високий результат, якщо ви раніше не стикалися з пошуками. Закрити вакансію без досвіду можна, але підбір ефективних співробітників має безліч нюансів.

Підбір персоналу самостійно: основні проблеми та їх вирішення

Багато керівників не враховують, що підбір персоналу - завдання не одного дня. Щоб провести якісний аналіз і виявити по-справжньому цінні кадри, потрібен час, а також спеціальні знання і навички. Якщо не заглиблюватися в нюанси та закрити вакансію наспіх, то з великою часткою ймовірності пошуки співробітників доведеться повторити.

Головна проблема, з якою доводиться стикатися - недостатньо компетентні кадри. І виходить, що на самостійні пошуки йде багато часу, але вже через пару місяців (а іноді і набагато раніше) доводиться шукати знову. Рекрутингові агентства в цьому плані дають гарантії. Досвідчені рекрутери проводять кілька етапів співбесіди, тестують претендентів, виявляють їх слабкі і сильні якості. Це дозволяє передбачити подальші результати співпраці.

Як поліпшити результат підбору?

Не заглиблюючись в нюанси, деякі керівники недооцінюють діяльність професійних рекрутерів. Однак варто мати справу з реальними кандидатами, як тут же стає ясно, в чому різниця.

Коли звертаєтеся за послугами до рекрутингового агенства, то ви:

  • оптимізуєте час і фінансові ресурси;
  • отримуєте якісні кадри;
  • підвищуєте ефективність роботи компанії.  

Рекрутери підбирають не тільки хороших фахівців, а й співробітників, чиї цінності збігаються з цінностями вашої компанії і корпоративної культури. Для цих цілей в рекрутингових агентствах є якісна база, яка регулярно оновлюється. Також професіоналу нічого не коштує аби навести довідки про претендента, перевірити його на особистісні якості та спеціальні знання. До речі, агентства, які надають послуги на високому рівні, завжди запропонують заміну кадрів, якщо новий співробітник виявиться недостатньо ефективним.

Такими принципами керується рекрутингова компанія VIP HR. Підбирає тільки кращих фахівців і надає найкомфортніші умови співпраці для своїх клієнтів, зокрема гарантію на заміну до 6 місяців.