Підбір персоналу для стартапу: як подолати труднощі


стартап фото

Набрати хороших фахівців в стартап - не така вже й проста задача, як здається на перший погляд. Якщо труднощі виникають навіть у компаній з ім'ям і репутацією, то що говорити про стартапи ... Досвідчені фахівці знають, що більше 90% проектів не доживають до річниці, а частина з них і зовсім гине в перші шість місяців існування. Ось і спробуйте спростувати статистику і довести професіоналу, що йому місце в вашому стартапі. Зрозуміло, це непросто. Однак грамотні рекрутери знають толк у цій справі, і зможуть знайти рішення.

Важко знайти персонал: недоліки роботи в стартапі

Чому важливо наймати саме кваліфікованих співробітників, адже можна взяти посередніх і тим самим заощадити?

Насправді від професіоналізму і роботи колективу залежить процес становлення стартапу. Трапляється, що один гравець коштує всієї команди, але такого ще потрібно знайти і втримати.

Щоб роз'яснити причину складності підбору кадрів, важливо розповісти про переваги і недоліки стартапів. Почнемо зі слабких місць.

  1. Не кожен стартап має чіткий регламент роботи. Буває таке, що один співробітник охоплює відразу кілька посад і виконує роботу за трьох. Таким чином на етапі становлення деякі компанії намагаються "оптимізувати" ресурси. Однак рано чи пізно приходять до необхідності структуризації і розподілу обов'язків.
  2. Нові кадри в стартап часто набираються в зв'язку з гострою потребою. Проект розвивається, виходить на новий рівень, відповідно, деякі співробітники не справляються з навантаженням і змушені делегувати частину завдань.
  3. Потреба у фахівцях високого рівня є скрізь, але в стартапах вона найбільш гостра. А проблема в тому, що далеко не кожен співробітник готовий працювати на знос, бути при цьому самостійним і гнучким.
  4. Помилки і провали тут трапляються нерідко, тому що доводиться генерувати ідеї, впроваджувати нове. 

В якомусь сенсі доведеться бути людиною-досягатором, якому не потрібна зовнішня мотивація. Важливий високий рівень самодисципліни, адже над колективом не варто суворе начальство. Співробітник, який сам по собі не зацікавлений в результаті, рано чи пізно просто відсіється. Швидше за все, раніше.

І що при такій картині робити власникам стартапу?

Є й маса позитивних сторін, які важливо бачити і об'єктивно оцінювати як керівнику проекту, так і рекрутеру, який буде займатися підбором кадрів.

Стартап - це серйозний досвід для шукачів. Він відкриває можливості для експериментів, розвитку і розширення знань. Кожен співробітник цінний і може внести свій вклад в загальну справу.

У таких компаніях відсутні ієрархія та бюрократія. Більшість керівників стартапів розуміють важливість корпоративної культури та сприятливого клімату в колективі, тому сама атмосфера, як правило, сприяють розвитку команди і мотивують показувати кращі результати.

Однак, щоб створити таку команду, потрібно грамотно підходити до справи. Досвідчені рекрутери кажуть, що по-справжньому хороших фахівців можна або захантити, або виростити самостійно. Чи так це насправді?

VIP HR - швидкий і ефективний пошук персоналу

Якщо ви хочете зібрати надійну команду для стартапу, то не витрачайте час даремно. Рекрутери Віп Ейчар впораються із задачою під ключ.

  • Ви отримаєте команду мрії зі схожими цінностями, корпоративною культурою і високими професійними якостями.  
  • Нам не доведеться хантити чужих співробітників, тому що у нас є власна база фахівців, яка регулярно оновлюється.
  • Проводимо навчання співробітників по всіх напрямах - від ейчарів до ТОП-менеджерів.
  • Створюємо регламенти, ведемо кадрову документацію, проводимо тестування і даємо оцінку персоналу.

Звернувшись в компанію Віп Ейчар, ви заощадите на штатних рекрутерах, бо ми приходимо на допомогу в потрібний момент. Пам'ятайте, рівень співробітників в деякій мірі визначать успіх стартапу.