Онбордінг персоналу: роль і важливість


онбординг фото

Перший робочий день нового співробітника завжди наповнений хвилюванням і невпевненістю, чи не так? Кандидат заходить в кабінет з купою питань в голові: Куди мені йти далі? Де моє робоче місце? З чого мені почати свою роботу? Хто ця людина і чим вона займається в компанії? і т.д. І ефективно збудована програма адаптації дає відповіді одразу на всі перераховані вище питання, які виникають в голові у нового працівника.

Процес онбордінгу допомагає новенькому привласнити його робоче місце, політику і корпоративну культуру компанії, а також операційні процедури. Онбордінг - це прекрасна можливість тепло зустріти нового члена команди. І головна мета в тому, щоб співробітник не втік на другий день і з кожним наступним днем приходив на роботу з меншим почуттям невпевненості і тривоги.

На жаль, керівники багатьох компаній не усвідомлюють наскільки важливий процес адаптації при наймі нових співробітників. Тому, щоб утримати кандидатів на новому робочому місці, необхідно його налагодити.

Чому так важлива адаптація співробітників?

Застосовуючи ефективний процес онбордінгу, ви допоможете новим працівникам почуватися більш впевненими та цінними. Це дасть можливість набагато швидше прискорити процес роботи нового співробітника, він швидше поглибиться у вашу сферу і свої обов'язки. А це принесе користь всій компанії.

Скільки триває процес адаптації? Починається він відразу після прийняття офера і, як правило, триває протягом декількох місяців роботи, поки співробітник чітко не зрозуміє свої обов'язки і роль. Процес адаптації чимось схожий на стратегічний план, тому до нього необхідно підійти серйозно.

Що буде, якщо упустити процес адаптації? Нові співробітники в стресі будуть менш продуктивні, будуть відчувати себе відрізаними від колективу і, швидше за все, захочуть шукати роботу в іншому місці. І при цьому компанія зазнає збитків у зв'язку з плинністю кадрів.

Ключові елементи процесу адаптації  

  1. Привітання нового працівника і знайомство з членами команди. Головне завдання на цьому етапі, щоб людина відчула себе бажаною.
  2. Менторська програма. Необхідно надати новенькому наставника, який буде надавати додаткову підтримку і допомагати на перших етапах.
  3. Зворотній зв'язок. Керівники повинні проводити регулярні зустрічі один на один зі своїми новими співробітниками, щоб отримувати і давати зворотний зв'язок. Це створить між ними довіру і більш міцні відносини.

Які переваги отримує компанія, задіюючи процес адаптації?

Перш за все це істотно впливає на підвищення продуктивності праці. Також це допоможе стимулювати співпрацю - хороші відносини між новими співробітниками та їх колегами сприяють створенню спільного робочого середовища. Онбордінг зменшує плинність кадрів.

Тому, адаптація співробітників - це правильна річ. Замість того, щоб залишати нового члена команди на самоті, ви підтримуєте його, заспокоюєте і показуєте, що ви йому раді та щасливі поповненню в своїй команді. Простіше кажучи - це безпрограшний варіант для будь-якої компанії.

Ваш процес онбордінгу повинен бути адаптований до вашої унікальної організації, погоджений з вашою культурою і налаштований відповідно до функцій і ролей. Міцний процес адаптації зосереджений на зміцненні зв'язку нового працівника з організацією.