Навчання співробітників як основний фактор зростання компанії


корпоративное обучение фото

Сильна команда - запорука прибутковості бізнесу. Зібрати таку команду це перший крок до успіху, але не менш важливим є тримати в тонусі і постійно підвищувати знання та навички співробітників.

Важливість навчання і методи його реалізації в компанії

Перше, що варто пам'ятати при плануванні навчання - матеріальні вкладення в знання співробітників - не збиток, а інвестування в майбутнє компанії.

Друге, при підборі навчання звертайте увагу тільки на самі релевантні пропозиції. Навчання має бути прямо пов'язане з функціоналом співробітника.

Третє, не навчайте співробітників, які мають слабку мотивацію і низькі показники, не пов'язані зі знаннями, але пов'язані з порушенням дисципліни і недбалим ставленням до роботи. Такому співробітникові, можна дати шанс і випробувальний час на виправлення, якщо не діє - прощаємося.

Четверте, набуті знання повинні реалізовуватися. Після проходження підвищення кваліфікації доручайте співробітнику завдання, де він може скористатися новими навичками. Якщо таких проектів не буде, є всі шанси, що людина піде шукати проекти в іншому місці.

Коли ви визначили кого, коли і навіщо навчати, можна думати про способи.

Способи навчання

  • Тренінги. Якщо у вас більше 5-ти співробітників або навіть відділ, яких потрібно навчити - тренера краще запрошувати до себе в офіс і організовувати закритого типу тренінг. Але якщо мова йде, про менше 5-ти осіб - можна приєднатися до відкритого тренінгу на заздалегідь обрану дату до бажаного спікеру. Два варіанти ефективні, але, якщо тема тренінгу вужча і ви хочете глибокого занурення в процес - вибирайте індивідуальний тренінг.
  • Курси. Відрізняються від тренінгу тривалістю і відповідно охопленням матеріалу, який учень проходить за період. Курси відмінно підійдуть як варіант навчання для 1-3 співробітників. Найчастіше, роботодавець пропонує оплату курсів для співробітника на 50-80% так як по завершенню курсів співробітник отримає сертифікат, яким може користуватися і у разі виходу з компанії. Плюс, вкладення співробітника підвищує відповідальність до проходження навчання.
  • Онлайн навчання. Деякі коучі пропонують придбати заздалегідь записані семінари. З мінусів: немає наставництва і можливості отримати відповіді на свої питання. З плюсів: менш затратно по часу та фінансам, може відбуватися в будь-який зручний час для людини.
  • Тімбілдінг з елементами навчання. Дозволяє поєднати приємне з корисним. Основне завдання тімбілдінга - це звичайно згуртування команди, але його можна урізноманітнити елементами ділової гри, завданнями на логічне і стратегічне мислення.

Незалежно від того, який варіант визначено - ви на правильному шляху. Займаючись навчанням співробітників, ви не тільки зміцнюєте команду і підвищуєте її кваліфікацію, а й позитивно впливаєте на корпоративну культуру компанії.

Ми ж в свою чергу завжди готові прийти на допомогу і проконсультувати, організувати, підказати, втілити ваші ідеї в життя.