Комплектація команди, як важливий аспект успішної компанії
Укомплектувати штат компанії - не проблема. Попит великий, конкуренція серед фахівців висока - ну які тут можуть виникнути труднощі? Саме так вважають деякі топ-менеджери, поки не зіткнуться з реальною картиною. Варто поспілкуватися з ким-небудь з членів команди, як тут же стає ясно: фахівців не вистачає. Зрозуміло, чисто технічно всі вакансії закриті. У чому ж тоді проблема?
А проблема може виникнути з кількох причин. Нераціональна комплектація, не систематизований підхід - найбільш поширені з них. Кадри є, але поставлені завдання реалізувати не виходить. Що з цим робити? Давайте розберемося!
Комплектація команди: що ви могли не врахувати?
Перш ніж приступати до підбору нових співробітників, власнику компанії важливо мати перед собою повну картину того:
- який обсяг роботи слід виконати;
- яку вакансію необхідно закрити;
- чи зможе один співробітник впоратися із завданням;
- чи не можна перерозподілити завдання на наявний штат.
З останнім пунктом варто бути обачнішими. Іноді, намагаючись заощадити на нових кадрах, керівництво навантажує колектив різними завданнями. В результаті співробітники розпилюються, і не можуть якісно виконувати свою роботу через багатозадачність. Важливо, щоб кожен фахівець був повністю занурений в поточні робочі процеси, а вільний час, який залишається, використовував для генерації нових ідей, створення креативів або навчання.
Також, якщо команді не вистачає менеджерів середньої ланки, керівників підрозділів, то варто переглянути цю позицію. Закриття керівних вакансій допоможе перерозподілити навантаження, привнести щось нове в звичну (не завжди виграшне) течію справ.
Існує кілька типів управління - лінійне, ієрархічне, лінійно-штабне, дивізіон, органічне. Для кожного підприємства характерна своя структура, тому розбиратися детально з кожною окремо має сенс в приватному порядку.
Грамотний підхід в роботі з кадрами: який він?
Закрита вакансія - це ще не гарантія того, що новий співробітник покаже реальні результати. Хоча б тому, що на продуктивність впливають деякі фактори.
- Адаптація в колективі. Якщо новачкові складно освоїтися в новому колективі, і ніхто не сприяє його адаптації, то це може викликати дискомфорт і уповільнити робочі процеси.
- Розподіл навантаження. Трапляється, що на співробітника просто покладають дуже велике навантаження, що не співмірно з його можливостям або робочим часом. Це призводить до того, що фахівець просто розпилюється. Робить все, а на виході не виходить нічого.
- Якість постановки завдань. Можливо підхід до постановки завдань варто переглянути. Наприклад, розписувати поетапні кроки виконання, хоча б на початкових етапах. Так, у співробітників формується звичний алгоритм дій, який підвищить швидкість і продуктивність.
- Система мотивації грає далеко не останню роль в продуктивності. Заохочення не тільки окремих кадрів, але і цілих відділів - піднімає корпоративний дух. Об'єднує команду.
І зрозуміло, щоб реалізувати кожен крок, керівництву належить переглянути підхід до бізнес-процесів в цілому.
Систематизація бізнес-процесів
Якщо в компанії побудувати і автоматизувати єдину систему дій, то це безперечно призведе до результату. Ви, напевно, погодитеся, що багатьом сучасним організаціям не завадило б піти від хаосу і налагодити більш чіткі бізнес-процеси.
Для цього необхідно:
- оцінити поточну ситуацію;
- дати оцінку персоналу;
- виявити слабкі місця;
- проаналізувати причини їх виникнення;
- вибудувати ряд певних правил і алгоритм дій;
- дотримуватися стратегії.
Тільки після роботи над кожним пунктом є сенс займатися перерозподілом навантаження, постановкою завдань. Керівництву знадобиться всього один раз прописати чіткі регламенти та одного разу провести навчання персоналу, а далі процес піде за налагодженою схемою. Якщо фахівці будуть діяти згідно з регламентом, то їх не доведеться щохвилини контролювати. Вони без нагадувань будуть здавати роботу вчасно.
До речі, аналіз бізнес-процесів, складання регламентів, стратегій, комплектація команди - завдання відповідальні та трудомісткі. Їх можна передати на аутсорсинг професіоналам - компанії VIP HR.