Дистанційна робота: плюси та мінуси


 

Удаленная работа фото

Раніше, років 20-30 тому, суспільство і припустити не могло, що можна працювати з дому. Зараз же, ми все частіше стикаємося з вакансіями на віддаленій основі, а пандемія в світі додала ще більше популярності «remote work».

Звичайно, для певного числа людей така перспектива не є бажаною. Наприклад відео на YouTube, де посеред важливої конференції до тата-бізнесмена в кімнату вриваються дітки, а мама в паніці намагається їх забрати. Такі випадки пояснюють бажання працювати все-таки в офісі.

Але, є й інша група людей, для яких віддалена робота - це найкомфортніший варіант. Найчастіше це люди покоління Y, інтроверти, фрілансери, it-фахівці.

Давайте розберемося в плюсах і мінусах роботи з дому для того, щоб кожен міг зважити за і проти, а також вибрати для себе зручний спосіб роботи.

Почнемо з переваг дистанційної роботи

1. Економія витрат

Працюючи з дому, ви не витрачаєте на проїзд, щоденну каву та обідаєте вдома, а не в їдальні або кафе. Підрахувавши витрати за місяць, ви зрозумієте, що зекономлена сума дійсно значна.

2. Робоче місце

Працюючи з дому, у вас є можливість самостійно обладнати робоче місце, яке буде максимально комфортним. Будь то в кімнаті, на балконі, в кріслі мішку - для роботодавця це не важливо, а важливий результат і продуктивність працівника.

3. Економія часу

Живучи у великому місті, людина в середньому витрачає на дорогу від 30 хвилин до 1,5 години в одну сторону, тобто в день випадає близько 2-3 годин. Цей час можна провести з більшою користю, зустрічаючись з друзями, займаючись спортом і т.д.

4. Особистий комфорт

Якщо вам не подобається часте живе спілкування з колегами, ви віддаєте перевагу працювати наодинці, ніж в команді і ваша професія це дозволяє, то віддалений формат - ідеальний вибір.

 

Читаючи переваги, мимовільно з'являється бажання забрати ноутбук з офісу і перебратися додому, але є й інша сторона медалі, яку теж необхідно розуміти, перш ніж робити вибір.

Мінуси віддаленої роботи

1. Лінь

Свобода дій і відсутність контролю начальника, звичайно, можуть зіграти поганий жарт. Будильник перекладається з 8:00 на 10:00, а обід все частіше затягується. При такому варіанті продуктивність роботи почне значно падати. Тому переходячи на дистанційну роботу потрібно виховувати в собі дисципліну і не дозволяти ліні взяти вгору.

2. Мотивація

Командний дух і атмосфера в офісі впливають на мотивацію кожного співробітника. Працюючи наодинці, самомотивації в якийсь момент може не вистачити, а це тягне за собою ланцюжок негативних наслідків, аж до професійного вигорання.

3. Живе спілкування

Спілкування, зустрічі, живі розмови - дуже важливий фактор для екстравертів і його відсутність пригнічує цей тип особистості.

4. Технічні питання

Коли щось ламається в офісі на допомогу приходить супермен системний адміністратор і швидко нейтралізує несправності. Працюючи з дому, не глобальні проблеми доведеться вирішувати самостійно, консультуючись по відеозв'язку з фахівцем.

Вибираючи для себе формат зайнятості, звертайте увагу на всі переваги та недоліки, вибирайте виходячи зі свого типу особистості і побажань роботодавця.