5 кроків до кар'єрного росту


карьера фото

Рано чи пізно практично будь-який співробітник, який працює в компанії замислюється про кар'єрний ріст. Це природний факт, так як з ростом посади відбувається і особистісний розвиток, і як правило, збільшення доходу.

Що ж потрібно для підвищення? Як себе вести і що робити щоб отримати бажане місце під сонцем?

Основні кроки до кар'єрного росту

Якщо ви задумаєтеся про кар'єрний ріст перше що потрібно визначити - це посада, яку плануєте зайняти.

Перший крок. Позначити компетенції фахівця на цій посаді.

Проаналізувати, чим ви вже володієте, а що необхідно ще підтягти.

Наприклад, ви працюєте помічником HR менеджера, але відчуваєте готовність вирости до HR. У процесі обмірковування розумієте, що комунікація з командою на хорошому рівні, а ось навички рекрутингу ще вимагають додаткового навчання.

Усвідомлення своїх сильних, слабких сторін і робота над помилками - це вже перший крок до зростання.

Другий крок. Процес кар'єрного росту в компанії.

На жаль, не всі компанії готові рухати співробітника по кар'єрних сходах, і не у всіх компаній є така можливість. Тому, задавайте питання на співбесіді про можливості кар'єрного росту, а також звертайте увагу на факт наявності співробітників, які виросли на посаді, коли проходите випробувальний термін.

Третій крок. Час діяти.

Ініціативність, проактивність та старанність - три кращих друга в процесі підвищення. Ви повинні зробити трохи більше, ніж вас просили, не втративши при цьому якості роботи. Пропонуйте нові ідеї і не бійтеся брати відповідальність.

На зборах не мовчіть, активно беріть участь в проектах компанії.

Четверте. Вашу роботу повинні бачити.

Відмінно, коли виконувану роботу можна подивитися в цифрах, як налаштована звітність компанії і т.д. Якщо ж цього немає, це теж хороша ідея для впровадження.

Останнє. Отримавши посаду, не розслабляйтеся.

Це аналогічно приходу в нову компанію, і у вас такий же випробувальний термін. Якщо ж ви стали керівником своїх колег стає важко підтримувати комунікацію на такому ж рівні, як і раніше. Надмірна строгість тільки віддалить вас від команди, також, як і «панібратство» і зайва дружба може нашкодити при виконанні поставлених завдань. Важливо зберігати «золоту середину» і довірчі відносини з підлеглими.

Коли ви отримали заповітну посаду, але в зв'язку з цим вам стало важко, не поспішайте спалювати мости і писати заяву про звільнення. Знайдіть скажімо так «коуча», тобто більш досвідченого друга, знайомого, який зможе вислухати вас у важкій ситуації і дати бізнес пораду.

Але, кар'єрний ріст може бути і горизонтальний. Тобто переміщення в інший відділ на аналогічну за рангом посаду якщо у співробітника є необхідні навички і бажання розвиватися в іншому напрямку.

А також потрібно сказати, що бажання залишатися на своєму місці - це теж нормально і не говорить про те, що людина не розвивається. Любити свою професію і розвиватися саме в ній навіть без руху по кар'єрних сходах. Все індивідуально.

Сподіваємося наші поради будуть для вас корисними. Кар'єрного росту всім, хто бажає і заслуговує на це.